RM-SYSTÉM»Události»Orco chce šetřit, sloučí čtyři dceřiné společnosti

Orco chce šetřit, sloučí čtyři dceřiné společnosti

09.11.2009 10:43
Developerská firma Orco Property Group oznámila záměr sloučit čtyři ze svých dceřiných společností do jedné. Jde o společnosti Orco Investments, Nové Medlánky, IPB Real Reality a Seattle. Nástupnickou firmou se dle záměru stane Seattle.

„Fúze proběhla v rámci optimalizace struktury a snižování nákladů. V tom budeme pokračovat i nadále, u firem, u kterých to jde a dává smysl," řekla E15 mluvčí firmy Petra Zdeňková.
Všechny fúzované firmy jsou stoprocentně vlastněny skupinou Orco. Do ní patří podle databáze Magnusweb zhruba pětačtyřicet firem, některé byly založeny jen pro konkrétní projekty.

Ve druhé polovině října prodloužil pařížský obchodní soud režim ochrany před věřiteli o dalších šest měsíců. Držitelé dluhopisů Orca o měsíc dříve odmítli restrukturalizační plán, takže vedení Orca muselo odložit valnou hromadu, která byla plánována na 20. října, protože skutečnosti se podstatně změnily.

Orco se nachází v režimu soudní ochrany před věřiteli od března. Dluhy firmy činí podle posledních dostupných informací přibližně 1,6 miliardy eur. V prvním pololetí firma prohloubila meziročně ztrátu čtrnáctkrát na 199,9 milionu eur ze 14 milionů eur před rokem.

 

Všechny fúzované firmy jsou Orkem stoprocentně vlastněny

 

9.11.2009, E15

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy