RM-SYSTÉM»Události»VIG i Sparkassenverband mají zájem o nové akcie Erste Bank

VIG i Sparkassenverband mají zájem o nové akcie Erste Bank

05.11.2009 09:20
Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG), která působí i v Česku, se chce zúčastnit navyšování kapitálu největší rakouské bankovní skupiny Erste Bank a plánuje nákup nově vydávaných akcií. Uvedl to server Patria.cz s odvoláním na deník WirtschaftsBlatt.

Podle generálního ředitele VIG Güntera Geyera bude výše nového kapitálu, kterou VIG do Erste Bank vloží, záviset na konkrétním ocenění nově vydávaných akcií. Geyer sám by si podle deníku WirtschaftsBlatt dokázal představit zhruba 0,5 až 1,5procentní podíl. Vyloučil přitom strategický podíl s tím, že akcie jen doplní portfolio určené k obchodování. VIG tak nadále pokračuje v účasti na hospodaření Erste Bank. Počátkem roku do ní v rámci úpisu participačního kapitálu investoval 250 milionů eur.

Navyšování kapitálu v Erste Bank v objemu až 1,65 miliardy eur by se však měl podle WirtschaftsBlatt zúčastnit i další její podílník - Ősterreichischer Sparkassenverband. Ten zatím v Erste Bank vlastní 7,5procentní podíl. Podle generálního tajemníka Sparkassenverband Michaela Ikratha vstupuje Sparkassenverband do úpisu nových akcií Erste Bank s cílem udržet si dosavadní podíl. Pro splnění tohoto záměru by tak musel investovat zhruba 125 milionů eur.

 

5.11.2009, Tomáš Králíček, E15

 RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy