RM-SYSTÉM»Události»Metrostav má zakázku na polskou dálnici na dosah

Metrostav má zakázku na polskou dálnici na dosah

29.10.2009 09:13
VARŠAVA Konsorcium firem tvořené polskou společností Polimex Mostostal, českým Metrostavem a slovenským Doprastavem chce postavit v Polsku úsek dálnice A4, jež na jihu spojí západ a východ země. O zakázku na dálnici mezi Szarowem a Brzeskem se uchází celkem sedm konsorcií, kde jsou například polský Budimex nebo rakouský Strabag. V úterý o tom informoval list Rzeczpospolita, podle kterého konsorcium Mostostal, Metrostav a Doprastav přišlo s nejnižší nabídkou.

Polské ředitelství silnic a dálnic pro výstavbu úseku mezi obcemi Szarów a Brzesko, který bude měřit 23 kilometrů, stanovilo rozpočet 1,5 miliardy zlotých (asi 9,3 miliardy korun). Metrostav a spol. nabízejí, že dálnici vybudují za 779 milionů zlotých.

Mluvčí krakovského oddělení polského ředitelství silnic a dálnic Magdalena Chacagová připomněla, že Polimex Mostostal a Doprastav společně od loňska staví 2,7 kilometru dlouhý úsek jedné rychlostní silnice v okolí Krakova.

O stavbu polských dálnic se v poslední době ucházejí také čínské firmy. Stavební konsorcium China Overseas Engineering Corporation (COVEC) se účastní výběrového řízení na stavbu dálnice A2 z Lodže do Varšavy a údajně nabídlo cenu hluboko pod náklady.

 

29.10.2009, Lidové noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy