RM-SYSTÉM»Události»Volkswagen uzavřel sedmiletý kontrakt s LG Electronics

Volkswagen uzavřel sedmiletý kontrakt s LG Electronics

26.10.2009 09:56
Korejci dodají v letech 2012 až 2018 audiosystémy pro vozy VW, Škoda a Seat v hodnotě 370 milionů dolarů.

Největší evropská automobilka Volkswagen podepsala s jihokorejskou společností LG Electronics dohodu o dodávkách nových audiosystémů, které se budou montovat do vozů značek VW, Škoda a Seat.

Kontrakt v celkové hodnotě 370 milionů dolarů (6,4 miliardy korun) je rozvržen na období let 2012 - 2018, oznámil na svých webových stránkách jihokorejský koncern.

„Naše společnost nyní vyvíjí produktovou řadu určenou pro informační a zábavní automobilovou elektroniku. Bude schválena do výroby v nejbližší době," prohlásil B. B. Hwang, výkonný prezident LG Electronics. Dohoda je výsledkem spolupráce mezi LG a Volkswagenem zahájené v roce 2007.

LG posiluje pozici na trhu Společnost LG Electronics, druhý největší výrobce LCD televizorů na světě a třetí ve výrobě mobilních telefonů, zvýšila během krize svůj podíl na ochabujícím globálním trhu, uvádí agentura Reuters.

Její čistý zisk díky úspěšné expanzi během letošního třetího čtvrtletí vylétl na 685 milionů dolarů ve srovnání s 22 miliony dolarů za stejné období loňského roku.
Letos hodlá firma po celém světě prodat zhruba 17 milionů LCD televizorů a příští rok už 25 milionů.

LG Electronics během třetího čtvrtletí zvýšila dodávky mobilních telefonů o 37 procent na rekordních 31,6 milionu kusů. Získala tak další zákazníky na úkor finské Nokie, světové jedničky, i svého národního konkurenta Samsung, jemuž ve světě patří druhá příčka.
VW zvažuje další akvizici Koncern Volkswagen by měl převzít kontrolu nad jedním ze svých dodavatelů, rodinnou firmou Karmann z Osnabrücku, která se ocitla v platební neschopnosti.
Jde o takzvaného smluvního výrobce, známého především výrobou kabrioletů pro velké automobilky. Karmann během krize přišel o zakázky například na modely Chrysler Crossfire nebo Mercedes-Benz CLK.

Že jednání s Volswagenem probíhají, potvrdil v sobotu serveru Spiegel Online zástupce firmy Karmann. Její vlastníci - rodiny Battenfeldů, Bollů a Karmannů - požadují skoro 100 milionů eur. Ale Volkswagen je údajně ochoten zaplatit jenom několik desítek milionů eur.

 

26.10.2009, Václav Lavička, Hospodářské noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy