RM-SYSTÉM»Události»McDonald’s se daří. Zisk mu vzrostl o šest procent

McDonald’s se daří. Zisk mu vzrostl o šest procent

23.10.2009 10:46
CHICAGO Zisk největšího světového řetězce restaurací s rychlým občerstvením McDonald's ve třetím čtvrtletí stoupl o šest procent na 1,26 miliardy dolarů (zhruba 21,8 miliardy korun). Firmě podle jejího včerejšího prohlášení pomohl zájem o nové, dražší produkty a kontrola nákladů.

Tržby v restauracích otevřených nejméně rok stouply celosvětově o 3,5 procenta. V případě USA se jedná o růst o 2,5 procenta. Evropa rostla o 5,8 procenta a region zahrnující Asii, Střední východ a Afriku rostl o 2,2 procenta. Celkové příjmy se však vlivem vývoje směnných kurzů snížily o 3,5 procenta na 6,05 miliardy dolarů.
Společnosti McDonald's a několika dalším řetězcům rychlého občerstvení se i v době krize daří relativně dobře a jejich výkon je lepší než výkon celého trhu. Je to díky nabídce levného jídla. Rostoucí nezaměstnanost se však začíná promítat i do výkonu těchto firem, napsaly agentury AP a Reuters.

Na českém trhu McDonald's působí 17 let. V loňském roce tržby firmy v Česku stouply téměř o 18 procent na rekordních 3,776 miliardy korun.

V 78 tuzemských restauracích s rychlým občerstvením McDonald's bylo loni obslouženo 59,9 milionu zákazníků, meziročně o 12 procent více.

 

23.10.1009, Lidové noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy