RM-SYSTÉM»Události»Spořitelna rozšiřuje síť o nové pobočky

Spořitelna rozšiřuje síť o nové pobočky

13.10.2009 10:11
Celkem dvanáct nových poboček letos otevřela Česká spořitelna (ČS), 29 dalších zmodernizovala a 14 přemístila do atraktivnějších prostor ve stejné lokalitě. Do konce roku chystá banka otevřít ještě další tři pobočky, 20 zmodernizovat a pět přemístit. Letos tak investice do pobočkové sítě ČS dosáhnou 1,1 mld. korun.

Zároveň roste i dostupnost poboček o víkendu. Za poslední rok ČS dala klientům k dispozici sedm poboček s víkendovým provozem a jejich celkový počet tak stoupl na 18. Pracovní dobu rozšiřují i ostatní pobočky.

 

Lepší dostupnost

S více než 655 pobočkami je ČS bankou s nejširší pobočkovou sítí, kterou doplňuje 15 komerčních center pro firemní klientelu, 22 hypotečních center a devět developerských center.

„Pobočková síť je nejdůležitějším článkem fungování především retailové banky a investice do nových trendů, ale i do rozšiřování a dostupnosti sítě poboček je pro nás prioritou. Průběžně monitorujeme, ve kterých lokalitách pobočky chybějí, zjišťujeme návštěvnost poboček a reagujeme na aktuální potřeby klientů," říká ředitel úseku pobočková síť Region východ ČS Aleš Sloupenský.

V příštím roce banka otevře zhruba 10 až 15 nových poboček, zmodernizuje jich zhruba 60 a přemístí 10 až 20 poboček do atraktivnějších a lépe vyhovujících prostorů ve stejné lokalitě. ČS má také na našem trhu primát v nejširší bankomatové síti, která čítá na 1190 bankomatů. A dále ji zkvalitňuje, jak například svědčí depozitní bankomaty. Ty nabízejí všechny standardní služby klasického bankomatu, navíc umožňují klientům i vložit hotovost na účet. Maximální objem jednoho vkladu je sto tisíc korun.

Dosud jsou klientům k dispozici tři depozitní bankomaty v Praze a po jednom v Liberci, Ostravě a v Olomouci, do konce roku mají přibýt čtyři další.

 

13.10.2009, Právo

 

 

 

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.