RM-SYSTÉM»Události»Ott: S Američany se lze ještě dohodnout

Ott: S Američany se lze ještě dohodnout

12.10.2009 09:49
Dohoda s americkou Colony Capital není podle šéfa zadluženého developera Orco Jeana-Francoise Otta ještě vyloučena. Ott v rozhovoru pro HN prohlásil, že se s americkým investorem, který měl do Orca investovat až 80 milionů eur, příští týden ještě sejde. „Budeme hledat společné řešení,“ řekl Ott.

Američané totiž svou investici podmínili tím, že se Orco dohodne s držiteli dluhopisů na restrukturalizaci dluhu. To se však nestalo.

„I kdyby se dohoda nepovedla, budeme hledat další investory. Pověřili jsme banku UBS, aby vhodné investory oslovila," řekl Ott. „Do konce listopadu však má na investici exkluzivní právo Colony Capital," zdůraznil.

Podle něj řada stávajících akcionářů projevila zájem koupit další akcie Orca. „Pravděpodobně tak vydáme warranty - dluhopisy, které si stávající akcionáři budou moci vyměnit v určitou dobu za stanovenou cenu za akcie firmy. Zatím nevím kolik bychom touto cestou mohli získat. Můj osobní odhad je 20 až 50 milionů eur," prohlásil Ott. Podle něj teď investoři Orcu věří, protože jeho akcie silně rostou. „Vzhledem k objemům, které se obchodují, nemůže jít jen o náladu na trhu," zdůraznil. rozhovor strana 18 a 19

 

12.10.2009, Jan Sochor, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy