RM-SYSTÉM»Události»Budeme na půl roku zachráněni, tvrdí Orco

Budeme na půl roku zachráněni, tvrdí Orco

29.09.2009 09:28
Orco pokračuje v řešení své další existence. Podle viceprezidenta firmy Aleše Votruby totiž společnost s největší pravděpodobností získá dalších šest měsíců na přípravu postupu, jak splatit své dluhy. Firma totiž první pololetí skončila se ztrátou 200 milionů eur.

Už v březnu ale Orco požádalo o ochranu před věřiteli kvůli předlužení. Doba hájení, kterou ji dopřál francouzský Obchodní soud v Paříži, ale firmě v pátek skončila. Proto si vedení Orca zažádalo o její prodloužení a čeká schválení své žádosti. „Nemáme problémy s penězi, a tak pozitivní rozhodnutí soudu očekáváme během několika dnů," tvrdí Votruba.

Vyhráno ale ještě nemá. Ve čtvrtek totiž odmítli držitelé obligací firmy plán na splacení dluhu. To je přitom základní podmínka amerických investorů Colony Capital, s nimiž jednají manažeři Orca o kapitálové investici ve výši 80 milionů eur. Tím by Američané získali v developerovi, který vlastní například pozemky v pražských Bubnech, třetinový podíl.

Podle šéfa firmy Jean Francoise Otta se už ale chystá nový plán restrukturalizace dluhu s tím, že by veškeré závazky splatil do deseti let.

 

29.9.2009, Vladimír Kaláb, Hospodářské noviny

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy