RM-SYSTÉM»Události»Teplické lázně nemají o klienty nouzi

Teplické lázně nemají o klienty nouzi

24.09.2009 09:33
Společnost překlenula krizi a nyní se jí ekonomicky daří * Může proto investovat do oprav lázeňských domů

Vrcholící světová finanční krize nemá negativní dopad na letošní hospodaření společnosti Lázně Teplice v Čechách.

„S krizí jsme se natvrdo potkali před rokem, kdy jsme byli nuceni prodat Tereziny lázně v Dubí a ze společnosti propustit 104 zaměstnanců. Ukázalo se, že šlo o nosná opatření, která firmu stabilizovala natolik, že letos očekáváme kladný hospodářský výsledek," řekl Právu předseda představenstva a ředitel firmy Karel Weigl. Dodal, že následky krize se obecně v českých lázních promítly zhruba sedmiprocentním úbytkem klientely.

Teplice však na nedostatek hostů rozhodně nenaříkají. Lázeňské domy s kapacitou 669 lůžek jsou podle ředitele obsazené z 90 procent a do konce roku se to nezmění. Všechny podzimní pobyty jsou prodané včetně silvestrovského termínu.

Služeb teplických lázní využije každoročně kolem 18 tisíc klientů. Z 69 procent převládá česká klientela, což proti uplynulým rokům představuje značný nárůst. Větší zájem Čechů o pobyt v lázních přičítá Weigl dobré platební morálce tuzemských pojišťoven. Ze zahraničních hostů lázní převažují klienti z Ruska, Německa a dalších evropských zemí (18 %), významné zastoupení mají tradičně klienti z arabských zemí (13 %). „Průměrná doba pobytů se prodloužila, u samoplátců se dokonce zdvojnásobila," připomněla mluvčí společnosti Dorothea Kresslová.

Příznivé hospodaření firmy umožňuje investice do obnovy lázeňských domů. Od června probíhá v Císařských lázních za provozu rekonstrukce šedesáti pokojů. Na příští rok se chystá renovace části Beethovenu.

Lázeňským domům je nově věnována pozornost i z hlediska jejich historie a tradice nestarších lázní ve střední Evropě.

„Návštěvníky domu Beethoven od jara poutá výstava Deset zastavení s Ludwigem van Beethovenem, výstava v Kamenných lázních klientům připomíná, že v nich svého času našla zalíbení císařovna Sissi. Obdobnou historickou reminiscenci s názvem Galerie panovníků připravujeme na příští rok do Císařských lázní," přiblížila plány Kresslová.

Předseda dozorčí rady společnosti Štěpán Popovič v této souvislosti vyslovil přání, aby se do teplických lázní začali opět sjíždět významné evropské a světové osobnosti. „Budeme na tom pracovat," slíbil veřejnosti.

 

24.9.2009, Právo -Regionální mutace Ústecký kraj

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy