RM-SYSTÉM»Události»Henri Bonnet zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky

Henri Bonnet zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky

10.09.2009 10:06
V Praze, 9. září 2009 – Dozorčí rada Komerční banky dnes zvolila členem představenstva pana Henriho Bonneta s účinností od 10. září 2009.

Představenstvo Komerční banky následně zvolilo pana Bonneta do funkce předsedy představenstva a jmenovalo ho generálním ředitelem s účinností ke stejnému dni. Česká národní banka posoudila odbornou způsobilost, důvěryhodnost a zkušenosti pana Bonneta a souhlasila s tím, aby zastával funkci člena představenstva Komerční banky, a. s.

 

Henri Bonnet (60) se narodil v roce 1949 a vystudoval práva na Univerzitě Poitiers. V rámci skupiny Société Générale zastával celou řadu funkcí, mimo jiné působil v její mezinárodní síti (Jižní Korea, Brazílie, Německo) a také v divizi podnikového bankovnictví. V roce 1997 byl jmenován ředitelem zastoupení v Německu a od roku 2001 zastával funkci výkonného viceprezidenta a zástupce vedoucího divize Speciální finanční služby v Société Générale. Pan Bonnet bude i nadále členem řídícího výboru skupiny Société Générale (Group's Management Committee).

Henri Bonnet nahradí současného předsedu představenstva a generálního ředitele Laurenta Goutarda (48), který se s platností od 1. listopadu 2009 v rámci skupiny Société Général v Paříži ujme funkcí zástupce ředitele retailového bankovnictví ve Francii (BDDF) a zároveň ředitele francouzské distribuční sítě. Pan Goutard nadále zůstane také členem řídícího výboru skupiny Société Générale (Group's Management Committee).

S účinností od 11. září t.r. Henri Bonnet nahradí Laurenta Goutarda také ve funkci předsedy dozorčí rady Modré pyramidy stavební spořitelny, 100% dceřiné společnosti Komerční banky.

Dozorčí rada Komerční banky dnes také opětovně zvolila Petera Palečku (49) členem představenstva Komerční banky na další čtyřleté funkční období, a to s účinností od 7. října 2009

Peter Palečka se narodil v roce 1959. V Komerční bance působí od roku 1998, v představenstvu Komerční banky od roku 1999. Dříve pracoval na Federálním ministerstvu zahraničního obchodu a také působil jako stálý představitel ČR při Světové obchodní organizaci v Ženevě. Peter Palečka je současně viceprezidentem Francouzsko-české obchodní komory.

Monika Klucová
tisková mluvčí KB
monika_klucova@kb.cz

Marie Petrovová
vedoucí Komunikace KB
marie_petrovova@kb.cz


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy