RM-SYSTÉM»Události»Malí akcionáři Mittalu si stěžují v unii

Malí akcionáři Mittalu si stěžují v unii

10.09.2009 09:53
Sedm drobných akcionářů největší české ocelářské firmy ArcelorMittal Ostrava napsalo otevřený dopis Günteru Verheugenovi.

Místopředsedu Evropské komise v něm vyzývají, aby apeloval na chování vedení gigantu ArcelorMittal, které podle nich poškozuje zájmy minoritních podílníků. Po protestech před mimořádnou valnou hromadou, podání několika trestních oznámení a dopisu předsedovi české vlády tak jde o další krok malých akcionářů proti postupu majoritního vlastníka největší ocelárny v Česku. Dopis včera zveřejnil akcionář Jiří Psota.

„Žádáme Güntera Verheugena, aby nějakým způsobem zatlačil na většinového vlastníka ArcelorMittal SA, aby se choval slušně podle zásad obchodního styku, které platí v Evropě. Upozorňujeme ho také na to, jak se jedna z největších firem v Evropě, která požívá evropských dotací, chová ke svým akcionářům i k české firmě. Že ji nenechá rozvíjet, jen ji tak udržuje při životě a vytahuje z ní všechny peníze. Zaměstnance v Ostravě propouští," řekl Psota k dopisu zaslanému do Bruselu.

Podobnou výzvu poslali drobní akcionáři AMO koncem srpna také premiéru Janu Fischerovi. Odpověď jim dosud nepřišla. „Ona ale určitě přijde. Myslím, že teď mají jiné starosti kvůli předčasným volbám," doufá Psota.

 

10.9.2009, Lidové noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy