RM-SYSTÉM»Události»Rob Koremans jmenován PresidentEM společnosti Zentiva

Rob Koremans jmenován PresidentEM společnosti Zentiva

09.09.2009 13:42
2. září 2009 – Sanofi-aventis (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY) dnes s potěšením oznamuje, že Rob Koremans byl jmenován na pozici Senior Vice President, Generics Europe, sanofi-aventis a President společnosti Zentiva.

Rob zastával pozici generálního ředitele společnosti Cryo-Save, vedoucí evropské společnosti v oblasti uchovávání kmenových buněk a ještě předtím pracoval v regionálním senior managementu ve společnostech Gruenenthal a Serono.

 

Hanspeter Spek, Executive Vice President, Pharmaceutical Operations, řekl: "Jsem velmi rád, že mohu přivítat takového profesionála, jako je Rob, v našich obchodních operacích. Jeho rozsáhlé zkušenosti s evropským farmaceutickým trhem pro nás budou výrazným přínosem při zavádění naší Evropské generické platformy, která Skupině umožní zachytit dodatečné příležitosti k růstu v Evropě."

 

Rob Koremans bude mít trvalou kancelář v Praze a bude se zodpovídat Jiřímu Michalovi, předsedovi představenstva Zentivy, v rámci svých povinností v Zentivě, a Hanspeterovi Spekovi v rámci své vedoucí funkce u Evropské generické platformy. Rob Koremans bude zodpovědný za zlepšování spolupráce v rámci generických aktivit společnosti v Evropě a za vybudování skutečné evropské platformy pro generické aktivity sanofi-aventis. Rob Koremans bude členem Pharmaceutical Operations Committee (Výboru pro farmaceutické operace).

 

Rob Koremans má lékařský titul z Erasmus University v Rotterdamu, v Holandsku. Svou kariéru zahájil v roce 1988 v Sanofi BV, holandské dceřiné společnosti Sanofi SA. V roce 1993 nastoupil do společnosti Serono Group a v roce 1998 byl jmenován viceprezidentem pro Evropu. V roce 2000 začal pracovat ve společnosti Gruenenthal, kde byl v letech 2003 - 2007 jmenován členem Výkonné rady. Od roku 2007 byl Rob generálním ředitelem Cryo-Save, vedoucí evropské společnosti v oblasti uchovávání kmenových buněk.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy