RM-SYSTÉM»Události»VW chce ovládnout desetinu indického trhu

VW chce ovládnout desetinu indického trhu

08.09.2009 09:48
Německá automobilka Volkswagen (VW) hodlá během čtyř až šesti let zvýšit prostřednictvím značek VW, Audi a Škoda svůj podíl na indickém trhu na osm až deset procent ze současného zhruba jednoho procenta. Uvedl to podle listu Handelsblatt výrobní šéf VW Jochen Heizmann.

Volkswagen v loňském roce na indickém trhu prodal 18 731 automobilů, z toho 16 051 vozů neslo značku Škoda. V srpnu automobilka zahájila výrobu modelu Škoda Fabia v nové indické továrně, do jejíž výstavby investovala 580 milionů eur (zhruba 15 miliard korun). V příštím roce plánuje Volkswagen v továrně spustit produkci malého automobilu Polo ve zvláštní úpravě pro indický trh.

Zhruba polovinu indického trhu kontroluje japonská společnost Suzuki Motor. Ta o víkendu oznámila, že chce investovat 20 miliard jenů (téměř čtyři miliardy korun) do výstavby nové indické továrny s kapacitou kolem 250 000 vozů ročně.

Konkurenční boj na indickém trhu se začíná zostřovat. Indická automobilka Tata Motors zde letos zahájila prodej nejlevnějšího vozu světa Nano. A v příštím roce plánují uvést na indický trh malá auta kromě VW i američtí konkurenti General Motors a Ford či japonská Toyota.

8.9.2009, Hospodářské noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy