RM-SYSTÉM»Události»Volkswagen míří do energetiky

Volkswagen míří do energetiky

07.09.2009 10:36
V Německu, které vyčerpalo pětimiliardový státní balík na šrotovné a řeší další pomoc klíčovému automobilovému průmyslu, se schyluje k malé revoluci.

Volkswagen, největší evropská automobilka, se totiž rozhodl nespoléhat na auta a chce působit v energetice. S poskytovatelem „zelené" elektřiny a dodavatelem zemního plynu a bioplynu, společností Lichtblick, chce vyrábět malé plynové elektrárny pro obytné domy. Podpis dohody se čeká ještě tento týden. Podle Spiegel Online mohou generátory se značkou VW umožnit odstavení dvou jaderných elektráren či jejich uhelných „kolegyň". Opuštění jádra, na němž se v roce 2000 dohodla rudo-zelená koalice Gerharda Schrödera, se plánuje do roku 2021. Ze 37 jaderných elektráren běží sedmnáct.

Minielektrárny, s nimiž se počítá do domovních sklepů, mají poskytovat teplo a ohřívat vodu. Současně mohou dodávat elektřinu do veřejné sítě.

Pro ostatní automobilky chystá zřejmě federální kabinet daňové úlevy pro zaměstnance na nákupy vozů od zaměstnavatele. S ohledem na výhodnou tovární nabídku, která je nižší než ceny v obchodech, by noví majitelé dopravních prostředků zdaňovali jen rozdíl mezi oběma částkami. Řádově půjde o nákupy tisíců kusů.

 

7.9.2009, E15


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy