RM-SYSTÉM»Události»Jednání o financování POP 2010 úspěšně dokončeno

Jednání o financování POP 2010 úspěšně dokončeno

07.09.2009 09:14
Společnost New World Resources N.V. (“NWR”), přední středoevropský producent černého uhlí a koksu, s potěšením oznamuje, že uzavřela rámcovou smlouvu o úvěru ve výši 141 mil. eur na období 9 let se syndikátem bank vedeným Euler Hermes, jež je exportní úvěrovou agenturou („ECA”) Spolkové republiky Německo. Úvěr bude sloužit k financování pěti nových stěnovacích sad pořizovaných v rámci druhé fáze investičního programu POP 2010 (Program optimalizace produktivity).

Úvěr ve výši 141 milionů eur společně aranžovaly Česká spořitelna (Erste Bank Group), Československá obchodní banka (KBC Group), KBC Bank Deutschland AG a banka Natixis. KBC Bank Deutschland AG bude zastupovat Euler Hermes, Natixis bude plnit roli facility agenta a dokumentárnìho agenta. Úvěr pokrývá 85 % nákladů na nákup stěnovací techniky a dalšího příslušenství. Lhůta pro čerpání úvěru končí v červnu 2010 a NWR jej splatí v sedmnácti pravidelných pololetních splátkách.

 

Úspěšné jednání o úvěru jen potvrzuje silnou hotovostní pozici NWR, a také stabilní podporu bank i v současných tržních podmínkách.

 

Pro více informací prosím kontatujte:

New World Resources N.V.
Oddělení vztahů s investory
Tel: +31 20 570 2270
E-mail: ir@nwrgroup.eu

Webové stránky: www.newworldresources.eu

 

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.