RM-SYSTÉM»Události»PPF se může spojit s pěti firmami z ECM Group

PPF se může spojit s pěti firmami z ECM Group

28.07.2009 10:01
PPF Group N. V. se sídlem v Nizozemsku a pět realitních firem ze skupiny ECM Group se může spojit do nového realitního fondu. Fúzi povolil brněnský Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Aktivity spojujících se soutěžitelů se překrývají zejména v oblasti pronájmu nebytových prostor. Vzhledem k nízkým tržním podílům nevzbuzuje fúze obavy z narušení hospodářské soutěže," řekl včera Filip Vrána z tiskového oddělení úřadu.

Mediální zástupce ECM Group Milan Vodička již dříve řekl, že úřad posuzoval vložení aktiv PPF Group a společností City Tower, ECM City Empiria, ECM Offices Libeň, Varenská Office Center a Tabula Maior do specializovaného realitního fondu FCP se sídlem v Lucembursku. Uvedených pět firem patří v rámci skupiny pod ECM Real Estate Investment.

Fond se zaměří na investice do nemovitostí sloužících k dlouhodobému pronájmu. „Jde o jednu z konkrétních dílčích transakcí, která souvisí se vznikem nového realitního holdingu PPF ECM Holding," uvedl Vodička koncem června, kdy se ÚOHS začal spojením zabývat.
PPF Group na začátku července oznámila, že společně s majitelem ECM Group Milanem Janků završila právní kroky, jež dávají vzniknout PPF ECM Holdingu. Ten má podle aktérů transakce předpoklady stát se lídrem na realitním trhu střední a východní Evropy. PPF Group bude v novém holdingu disponovat 75 % a Janků 25 % hlasovacích práv. V portfoliu holdingu je v době založení 42 projektů.

Vznik PPF ECM Holdingu se podle zveřejněných informací nedotkne ECM Real Estate Investments a nebude mít ani vliv na obchodovatelnost jejích akcií na pražské burze.

 

28.7.2009, Právo


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy