RM-SYSTÉM»Události»ECM REI šetří provozní náklady

ECM REI šetří provozní náklady

10.07.2009 12:33
Lucemburk, 1. července 2009 – Představenstvo společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. („ECM REI“) přijalo v souladu se závěry valné hromady ECM REI, která se uskutečnila 28. dubna 2009, razantní nákladovou restrukturalizaci. Posílením cash flow na vysoce volatilním středoevropském realitním trhu chce dále podpořit dlouhodobý růst hodnoty pro akcionáře. Cestou k tomu je vyšší podíl outsourcingu, který by se v oblasti řízení a servisní obsluhy projektu opřel o úspory z rozsahu. Představenstvo ECM REI tak hodlá dosáhnout poklesu provozních nákladů na úrovni 20 – 25 % ročně a nákladové úspory reinvestovat k dokončení vlastních vybraných developerských projektů.

„Vyšší podíl outsourcingu je výsledkem nepřetržitého tlaku představenstva na zapojení ECM REI do logických synergií na středoevropském trhu. Úspory z rozsahu jsou v dnešní celosvětové recesi zřejmě nejvýznamnější cestou ke stlačení nákladů, bez podstatného negativního vlivu na jednotlivé projekty," uvedl Antonín Jakubše, Executive Vice-President for Corporate Affairs ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. „Úsporná opatření přijatá ve druhé polovině roku 2008 pozitivně přispěla ke zvládnutí obtížného počátku krize a vylepšila hospodářské výsledky ECM REI v prvním čtvrtletí 2009. Nyní přistupujeme k další fázi, od které si slibujeme úspěšnou přípravu firmy na její vzestupný vývoj po odeznění krize," doplnil Antonín Jakubše.

 

Představenstvo svým dnešním rozhodnutím převedlo řízení vlastních projektů ECM REI na externí odbornou firmu, PPF ECM Advisory. Tato firma zastřeší manažerskou a servisní podporu projektům ECM REI na základě poradenského kontraktu. Veškeré kroky ve vztahu k aktivům pod správou bude PPF ECM Advisory činit se souhlasem představenstva ECM REI. Tento model „externě řízených projektů" zajistí externí odborná firma jak v ČR, tak rovnež v Rusku a Číne.

 

Outsourcing obsluhy projektů zachovává plnou nezávislost ECM REI. Společnost bude i nadále řízena představenstvem, které ze zákona musí rozhodovat vždy se zohledněním zájmu všech, tedy i minoritních akcionářů, a dbá na maximální transparentnost jak vůči nim, tak vůči celému trhu. ECM REI i nadále zustává pod kontrolou majoritního akcionáře Milana Janků, který společnost kontroluje prostřednictvím většinového podílu ve společnosti ECM Group N.V.

 

Pro získání dalších informací prosím kontaktujte:
Jiří Tošek
Director of IR
ECM Real Estate Investments
Tel: +420 224 174 791
Email: jtosek@ecm.cz

 


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy