RM-SYSTÉM»Události»Hlasujte proti vedení, vyzývá SOS Orco

Hlasujte proti vedení, vyzývá SOS Orco

25.06.2009 10:00
PRAHA Zamítněte plány vedení, které předloží na valné hromadě. S takovým prohlášením přišlo Sdružení drobných akcionářů realitní firmy Orco. Menšinoví akcionáři nesouhlasí zejména s „neúnosným“ zvyšováním počtu členů představenstva, prohlásilo včera sdružení SOS Orco prostřednictvím tiskové zprávy. Navrhuje v ní také zamítnutí auditovaných výsledků Orka za rok 2008. Valná hromada Orka by se měla uskutečnit 8. července v Lucembursku. „Stávající členy představenstva bychom nepodpořili v žádném případě, nicméně z dalších osobností, které budou kandidovat, by někteří lidé naši podporu měli. Pokud se ale bude hlasovat v blocích o obnovení mandátu současných členů a poté ihned o jmenování nových členů, pak musíme říci ne,“ uvedl předseda sdružení Luboš Smrčka.

Orco přístup sdružení nepovažuje za nijak přínosný. „Unavují nás neustálé útoky sdružení, které nepřišlo s jediným konstruktivním řešením, ze kterého by benefitovali naši akcionáři, a navíc mate šířením nepřesných zpráv," oponovala mluvčí společnosti Petra Zdeňková.
Orco navrhne valné hromadě rozšíření nynějšího řídícího týmu o tři zástupce hlavních akcionářů. Vedle křesel pro dva zástupce tuzemské investiční společnosti Prosperita, která má v Orku kolem pěti procent akcií, by to mělo být i místo pro Martina Burdu. Ten ve firmě kontroluje přibližně 2,66 procenta akcií.

To se však nelíbí sdružení malých podílníků. „Během pár dní oznámilo vedení Orco několikrát zvýšení počtu členů představenstva, což je u společnosti stojící na pokraji bankrotu opravdu více než luxus," poznamenal jeho předseda.

Mluvit o luxusu při rozšíření představenstva je ale podle slov Zdeňkové příkladem šíření nepřesných zpráv ze strany sdružení. Členové vedení se prý totiž vzdali svých odměn a pracují zdarma.

 

25.6.2009, Lidové noviny


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy