RM-SYSTÉM»Události»Audit: AAA Auto měly vyšší ztrátu

Audit: AAA Auto měly vyšší ztrátu

03.06.2009 09:44
Skupina autobazarů AAA Auto loni podle auditovaných výsledků vykázala ztrátu 32,4 milionu eur, tedy v přepočtu asi 867 milionů korun. Výsledek je o 4,4 milionu eur (zhruba o 120 milionů Kč) horší, než firma očekávala v předběžných výsledcích. O rok dříve měla skupina ztrátu 4,8 milionu eur. Uvedla to včera v tiskové zprávě.
Navýšení ztráty proti předpokladu zapříčinilo především zvýšení opravných položek, které souvisí s ukončováním činnosti na maďarském, polském a rumunském trhu. Týká se především zásoby aut a nemovitostí z rušených poboček, které chce firma letos prodat.

„V souladu s doporučením našich auditorů jsme byli při stanovování opravných položek velmi opatrní. Tento konzervativní přístup by se nicméně měl pozitivně projevit ve výsledcích letošního roku,“ uvedl v této souvislosti ředitel komunikace Vladan Crha.

Výnosy společnosti loni klesly kvůli nižšímu prodeji aut o 23,5 procenta na 360 milionů eur, tedy přibližně 9,6 miliardy korun. Prodej aut klesl o čtvrtinu na 60 557 vozů. Pokles společnost zdůvodňuje snížením zájmu o ojeté vozy kvůli ekonomické situaci v regionu i rostoucí konkurenci prodejců nových aut, kteří na konci minulého roku stlačili ceny na minimum.

V letošním roce skupina očekává návrat k zisku. Firma omezila svoje aktivity na český a slovenský trh, kde ve 29 pobočkách dosahuje nejvyšší prodeje a je zisková.

3.6.2009, Hospodářské noviny

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.