RM-SYSTÉM»Události»Středoevropská investiční hra o kilogram zlata spěje do finále a prozatím vede Čech!

Středoevropská investiční hra o kilogram zlata spěje do finále a prozatím vede Čech!

18.05.2009 17:21
Na konci května se rozhodne o tom, kdo z více než 25 tis. hráčů vyhraje jeden kilogram ryzího zlata. Průběžné první místo patří hráči s loginem Ostrava, který v části věnované akciím dokázal za sedm týdnů zhodnotit přidělený fiktivní milion korun o neuvěřitelných 128 %.

V soutěži prozatím proběhlo více než 250 tisíc obchodů a celkem se zobchodovaly cenné papíry za téměř 50 miliard korun, což svědčí o vysoké aktivitě a nasazení jednotlivých hráčů. Toto číslo je dokonce srovnatelné s objemy, které tvoří reální korporátní investoři na pražské burze.
Když bychom se podívali na jednotlivé cenné papíry, tak bezesporu nejoblíbenější jsou tituly z burz v USA, konkrétně akcie banky Citigroup (objem obchodů 4,4 mld. Kč) a pojišťovny AIG (2,5 mld. Kč). Třetím nejoblíbenějším titulem je automobilka General Motors (2,1 mld. Kč).
V soutěži je možné obchodovat rovněž akcie, které jsou vedeny na burze RM-SYSTÉM. Zde se nejvíce obchoduje s akciemi Volkswagen (1 mld. Kč), ČEZ (970 mil. Kč) a Komerční banky (760 mil. Kč).

Přestože hra končí již na konci května, stále není nic rozhodnuto a na stránkách www.investicka.cz je možné se do aplikace registrovat a zkusit štěstí v některém z týdenních kol v sekci akcie nebo v části věnované derivátům. Hru společně s českou burzou RM-SYSTÉM pořádá burza varšavská a právě ve Varšavě se 29. května uskuteční velké finále, kam budou pozvání ti nejúspěšnější hráči. Můžeme se těšit na skutečně zajímavý souboj až do posledních vteřin.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy