RM-SYSTÉM»Události»Pojišťovna VIG vyplatí dvě dividendy

Pojišťovna VIG vyplatí dvě dividendy

28.04.2009 10:32
Valná hromada rakouské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG) dnes ve Vídni schválila dividendu 1,10 eura a bonusovou dividendu 0,9 eura na akcii. VIG je vlastníkem mj. českých pojišťoven Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelna.
Dnem výplaty klasické dividendy a rozhodným dnem je 4. květen 2009. Vyplacení bonusové dividendy označila VIG zejména jako poděkování a projev uznání akcionářům, kteří loni schválili a zúčastnili se navýšení kapitálu. Dnem výplaty této dividendy a rozhodným dnem je 27. říjen 2009.

Valná hromada dále schválila změnu názvu firmy na Vienna Insurance Group Wiener Städtische Versicherung AG a zohlednila tak mezinárodní růst koncernu.

VIG loni zvýšila svůj zisk před zdaněním o 24 procenta na 540 milionů eur (14,7 mld. Kč). Příjmy z pojistného vzrostly o 14,3 % na 8 mld. EUR. K růstu výrazně přispěla oblast střední a východní Evropy, včetně České republiky. Výsledek byl lepší, než se očekávalo mezi burzovními obchodníky.

V Česku zisk pojišťovny před zdaněním loni stoupl o 45,6 % na 107,45 mil. EUR a poprvé překonal hranici 100 milionů eur. Příjmy z pojistného se zvýšily o 25,6 % na 1,42 mld. EUR. Na příjmech z pojistného celé skupiny se tak Česko podílelo 18 procenty.

Pojišťovna loni v rámci převzetí pojišťovacích aktivit Erste Bank získala pojišťovnu Versicherung, včetně jejích dceřiných podniků Pojišťovna České spořitelny a Poisťovna Slovenskej sporiteľne. Celkově je skupina VIG, která loni vstoupila i na pražskou burzu a zřizuje v Praze i vlastní zajišťovnu, druhou největší pojišťovací skupinou v České republice.

- toy -

28.4.2009, Svět hospodářství, www.svethospodarstvi.cz

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy