RM-SYSTÉM»Události»Setuza se změní ve skupinu STZ

Setuza se změní ve skupinu STZ

16.04.2009 13:46
Značka STZ by měla na mapě potravinářské produkce nahradit pojem Setuza, který díky předchozím vlastníkům získal u veřejnosti negativní přívlastky. Nová struktura splňuje cíle, které jsme deklarovali na začátku procesu - oprošťujeme se od problematické minulosti a nahrazujeme neprůhledný řetězec vztahů transparentní holdingovou strukturou, která je akceptovatelná obchodními partnery i financujícími ústavy.

Zároveň byla navázána úzká spolupráce se sesterskou Spolchemií,“ upřesnil generální ředitel Martin Procházka. V rámci skupiny tak vzniká společnost STZ, která řídí produkci rostlinných jedlých olejů od procesu lisování až po plnění do spotřebních obalů, výrobu biopaliv, či produkci pracích prášků. Již několik let zavedená, původně tollingová společnost Oleofin pak kromě nákupu strategických surovin bude zajišťovat i nákup materiálu a následný maloobchodní a velkoobchodní prodej. Oleofin v této souvislosti navýšil své základní jmění ze dvou na 202 milionů korun.

Nemovitosti skupiny bude nadále spravovat STZ Development. Produkci v chemické oblasti pak převezmou dvě nové společnosti – Oleochem (glycerín, mastné kyseliny apod.) a Spolpharma (kosmetika a zubní pasty).

Veškeré operace, které byly v rámci restrukturalizace provedeny, jsou podloženy odbornými znaleckými posudky.

Jan Sotona mediální zástupce Via Chem Group, a.s.
Plzeňská 155/113 150 00 Praha 5 Tel: +420 777 723 593
sotona@viachemgroup.cz

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy