RM-SYSTÉM»Události»Burza RM-SYSTÉM ve spolupráci s českými univerzitami spouští nový vzdělávací projekt StudentBroker!

Burza RM-SYSTÉM ve spolupráci s českými univerzitami spouští nový vzdělávací projekt StudentBroker!

26.02.2009 13:49
(Praha, 25. 2. 2009) RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů v současné době zavádí interaktivní studijní program StudentBroker do osnov ekonomicky zaměřených vysokých škol.

Projekt je založen na možnosti reálného investování s fiktivními finančními prostředky do českých i zahraničních akcií a derivátů prostřednictvím internetové aplikace dostupné ze stránek http://www.studentbroker.cz.

„Velkým přínosem aplikace je její administrační systém uzpůsobený profesorům a vedoucím jednotlivých ekonomických předmětů, kteří mohou snadno a rychle kontrolovat aktivitu a schopnosti jednotlivých studentů,“ říká k projektu Jiří Novák z Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. „StudentBroker nám umožňuje seznámit studenty s reálným obchodováním a přináší tak praktické zkušenosti, které mohou studenti využívat i po úspěšném absolvování studia,“ doplňuje Novák.

Studenti jsou zařazeni do investičních kroužků jednotlivých škol a svými investičními schopnostmi reprezentují nejen sami sebe, ale i univerzitu, kterou studují. Po skončení letního semestru bude s trochou nadsázky možné zjistit, na které škole jsou studenti s nejlepším investorským talentem.

„Česká burza RM-SYSTÉM dlouhodobě spolupracuje s českými univerzitami v rámci odborných přednášek a od projektu StudentBroker si slibuje další zlepšení finanční vzdělanosti v České republice.“ komentoval výukový program Roman Jandík z burzy RM-SYSTÉM, který na projektu finanční vzdělanosti spolupracuje. “Počet vysokých škol zařazených v projektu se za poslední dva týdny zdvojnásobil a očekáváme, že se do programu postupně přihlásí všechny významné české univerzity,“ dodává Jandík.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy