RM-SYSTÉM»Události»Paramo dodá Českým drahám naftu za 8 miliard Kč

Paramo dodá Českým drahám naftu za 8 miliard Kč

18.07.2008 00:00
Akciová společnost Paramo , vlastněná z 88,03% Unipetrolem, podepsala další kontrakt na dodávky motorové nafty pro České dráhy (ČD). Zakázka v hodnotě zhruba 8 miliard korun zahrnuje pravidelné dodávky motorové nafty na další tři roky. Paramo bude na základě tohoto kontraktu zásobovat 52 provozních jednotek ČD. Celkem jim v průběhu tří let dodá cca 290 milionů litrů nafty.

Společnost Paramo zásobuje České dráhy již od roku 2003. Část motorové nafty vyrobí ve vlastní rafinérii v Pardubicích, zbytek vyprodukují rafinérie v Litvínově a Kralupech. Zakázku získala ve veřejné soutěži, které se kromě pardubické rafinérie zúčastnily také společnosti Čepro a Slovnaft.

„Ve výběrovém řízení jsme dokázali zúročit zkušenosti dlouholetého dodavatele, znalost problematiky skladování nebo logistiky v provozních jednotkách ČD. O našem úspěchu rozhodla i schopnost zásobování z více zdrojů,“ říká vedoucí odboru paliv společnosti Paramo Vojtěch Marek.

České dráhy jsou pro Paramo důležitým klientem nejen u motorové nafty, ale také v oblasti maziv. Mezi další významné zákazníky Parama patří například čerpací stanice OMV, stavební společnost SSŽ a dopravní podniky v Pardubicích a v Hradci Králové. „Naše obchodní politika směřuje k získání koncových zákazníků a ke zkrácení distribuční sítě,“ připomíná Vojtěch Marek.

V Praze dne 18. července 2008

Oddělení vztahů s investory
UNIPETROL, a.s.
Na Pankráci 127, 140 00, Praha 4
Tel.: + 420 225 001 417
E-
Akciová společnost Paramo , vlastněná z 88,03% Unipetrolem, podepsala další kontrakt na dodávky motorové nafty pro České dráhy (ČD). Zakázka v hodnotě zhruba 8 miliard korun zahrnuje pravidelné dodávky motorové nafty na další tři roky. Paramo bude na základě tohoto kontraktu zásobovat 52 provozních jednotek ČD. Celkem jim v průběhu tří let dodá cca 290 milionů litrů nafty.

Společnost Paramo zásobuje České dráhy již od roku 2003. Část motorové nafty vyrobí ve vlastní rafinérii v Pardubicích, zbytek vyprodukují rafinérie v Litvínově a Kralupech. Zakázku získala ve veřejné soutěži, které se kromě pardubické rafinérie zúčastnily také společnosti Čepro a Slovnaft.

„Ve výběrovém řízení jsme dokázali zúročit zkušenosti dlouholetého dodavatele, znalost problematiky skladování nebo logistiky v provozních jednotkách ČD. O našem úspěchu rozhodla i schopnost zásobování z více zdrojů,“ říká vedoucí odboru paliv společnosti Paramo Vojtěch Marek.

České dráhy jsou pro Paramo důležitým klientem nejen u motorové nafty, ale také v oblasti maziv. Mezi další významné zákazníky Parama patří například čerpací stanice OMV, stavební společnost SSŽ a dopravní podniky v Pardubicích a v Hradci Králové. „Naše obchodní politika směřuje k získání koncových zákazníků a ke zkrácení distribuční sítě,“ připomíná Vojtěch Marek.

V Praze dne 18. července 2008

Oddělení vztahů s investory
UNIPETROL, a.s.
Na Pankráci 127, 140 00, Praha 4
Tel.: + 420 225 001 417
E-mail: ir@unipetrol.cz
www.unipetrol.cz

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.