RM-SYSTÉM»Události»ČEZ bude rozvíjet obnovitelné zdroje v Německu s tamním správcem fondů Aquila Capital

ČEZ bude rozvíjet obnovitelné zdroje v Německu s tamním správcem fondů Aquila Capital

07.01.2016 09:38
Další krok v naplňování strategie rozvoje obnovitelných zdrojů přinese spolupráce s německou skupinou Aquila Capital, která se řadí mezi přední správce aktiv v obnovitelných zdrojích v Německu. Pro Skupinu ČEZ bude Aquila Capital vyhledávat možné investiční příležitosti do větrných farem. Objem investic se může v rámci této spolupráce pohybovat v řádu jednotek stovek milionů EUR v horizontu pěti let.

„Celková kapacita by mohla být kolem 120 MW, záleží na kvalitě projektů, které nám Aquila Capital bude schopna vyhledat. V tuto chvíli již máme první nabídku na cca 30 MW projekt, kterou budeme analyzovat,“ vysvětlil Tomáš Pleskač, šéf týmu Rozvoj a ředitel divize nová energetika. Jednat se může jak o podíly větrných farem v provozu, tak o projekty před výstavbou se schválenou formou podpory.

„ČEZ vnímáme jako zkušeného strategického investora v oblasti obnovitelných zdrojů, kterého velmi rádi skrze naše odborné posudky zasvětíme do fungování německého trhu,“ uvedla Susanne Wermter, ředitelka speciálního investičního týmu Aquila Capital.

„Investice do obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky je jedním z pilířů strategie ČEZ. Soustředíme se na země, které jsou nám po všech stránkách blízké a v Německu vidíme velký potenciál,“ doplnil Pleskač.

V letošním roce Skupina ČEZ v Německu realizovala prostřednictvím své dceřiné firmy INVEN CAPITAL již dvě investice v oblasti nové decentralizované energetiky: vstoupila do firmy Sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby nejpokrokovější energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů, a také do společnosti Sonnenbatterie, světové jedničky ve výrobě bateriových systémů skladování energie.

Barbora Půlpánová, mluvčí ČEZ

Celé znění oznámení


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy