RM-SYSTÉM»Události»AAA AUTO - Smlouvy o koupi majoritního podílu v AAA AUTO Group společností Abris za 220 mil. € podep

AAA AUTO - Smlouvy o koupi majoritního podílu v AAA AUTO Group společností Abris za 220 mil. € podep

15.10.2014 14:05
Praha 15. října 2014 – Společnost Abris Capital Partners, mezinárodní fond soukromého kapitálu, dnes podepsala smlouvy o koupi majoritního podílu ve skupině AAA AUTO Group. V případě schválení transakce antimonopolními úřady příslušných zemí Abris převezme přibližně 95% podíl ve společnosti. Hodnota transakce je 220 milionů euro. Abris je předním nezávislým fondem soukromého kapitálu, zaměřeným na investice do středně velkých společností ze střední a východní Evropy.

„Dnes byl formálně dokončen dva roky trvající proces prodeje majoritního podílu v AAA AUTO Group. Jsem ráda, že skupina má nyní silného mezinárodního finančního investora," řekla generální ředitelka AAA AUTO Group Karolína Topolová. Transakce již byla schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a musí ještě projít schvalovacím procesem antimonopolních úřadů ve třech dalších zemích - na Slovensku, v Ruské federaci a na Ukrajině. Výsledky posuzování by měly být známy do několika týdnů. „Posléze nový majitel převezme byznys skupiny AAA AUTO. Neočekáváme žádné personální změny nebo změny obchodního modelu. Nový investor také požádal Anthonyho Dennyho, aby působil v roli strategického poradce pro vrcholový management společnosti," uvedla Topolová.

Zakladatel společnosti AAA AUTO Group Anthony James Denny, který v rámci transakce prodal svůj kompletní podíl v AAA AUTO Group ve výši 81,4 %, řekl: „Fond Abris získal do svého portfolia kvalitní a vysoce ziskovou společnost s bohatými zkušenostmi ve střední a východní Evropě, která má vysoký potenciál dalšího růstu ziskovosti prostřednictvím další expanze v regionu."

Paweł Gieryński, partner a investiční ředitel společnosti Abris, uvedl: „Od prvního setkání na mne velmi zapůsobila profesionalita celého týmu vedení AAA AUTO. Je to zdaleka největší, nejmodernější a nejinovativnější prodejce ojetých vozů v regionu. Chtěli bychom, aby se s naší podporou stal dominantním hráčem v celé střední a východní Evropě." Wojciech Łukawski, partner ve společnosti Abris, transakci komentoval slovy: „Management AAA AUTO již prokázal své schopnosti v mezinárodní expanzi. Chceme pokračovat v této strategii vstoupit na polský a rumunský trh, kam by se aktivity AAA AUTO měly rozšířit v letech 2015 a 2016 nebo 2017."

K dnešnímu dni fond soukromého kapitálu Abris investoval do následujících firem: Masterlease - přední fleet-managementové společnosti v Polsku; ETOS - oděvní společnosti (majitel značky Diverse); Uskom - společnosti pro nakládání s odpady; Cargus - přední kurýrní společnosti v Rumunsku, a dalších.

 

Společnost Abris má zájem o 100% vlastnictví skupiny AAA AUTO Group. Kterýkoliv minoritní akcionář AAA AUTO Group, který má zájem nabídnout své akcie k odkupu, tak může učinit prostřednictvím zástupkyně AAA AUTO Group Lenky Zajíčkové na e-mailu lenka.zajickova@aaaauto.cz do 31. prosince 2014 včetně. Detaily je možno nalézt zde.

Celá zpráva na webu AAA AUTO.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.