RM-SYSTÉM»Události»Telefónica ČR pokračuje v odkupu vlastních akcií

Telefónica ČR pokračuje v odkupu vlastních akcií

12.03.2013 16:16
Míra nezaměstnanosti vzrostla v únoru z 8 % na 8,1 %. Index RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.980,23 bodů a uzavíral na hodnotě 2.022,28 bodů (+2,12 %). Celkový týdenní objem obchodů přesáhl 97 mil. Kč.

Evropská unie udělila pokutu společnosti Microsoft
Evropská unie udělila společnosti Microsoft pokutu ve výši 731 mil. USD, protože firma neumožnila zákazníkům výběr internetového vyhledávače. Problém přišel s Windows 7 service packem 1, se kterým měl zákazník možnost využít pouze vyhledávač od Microsoftu. Service pack 1 pro operační systém Windows 7 byl nainstalován na přibližně 28 milionů počítačů. Microsoft má s EU hořký vztah již delší dobu. Celkově EU udělila této společnosti pokuty ve výši 2,16 mld. EUR. Dnešní pokuta odpovídá zhruba 1 % tržeb Microsoftu. Nejoblíbenějším internetovým vyhledávačem je v současnosti Google Chrome s 37% podílem na trhu. Následuje Internet Explorer od Microsoftu s 30 %. Mozillu Firefox využívá něco přes 20 %.

Telefónica Czech Republic oznámila pokračování odkupu vlastních akcií
V návaznosti na rozhodnutí valné hromady společnosti, která se konala dne 19. dubna 2012 a schválila program nabývání vlastních akcií, na základě něhož může společnost po dobu 5 let ode dne konání valné hromady nabývat vlastní kmenové akcie v objemu až 32.208.989 kusů, tj. ne více než 10 % z celkového počtu kmenových akcií společnosti, rozhodlo představenstvo společnosti dne 26. února 2013 o pokračování programu nabývání vlastních kmenových akcií společnosti v rozsahu až do 6.441.798 kmenových akcií společnosti, tj. až do 2 % z celkového počtu kmenových akcií společnosti.
Na základě výše uvedených rozhodnutí společnost Telefónica Czech Republic, a.s. oznámila, že pověřila společnost UniCredit Bank AG, London Branch, aby dne 5. března 2013 byl zahájen nákup akcií společnosti.
Nabývání vlastních akcií bude i nadále realizováno na evropském regulovaném trhu, na kterém jsou akcie společnosti kótovány, přičemž společnost UniCredit Bank AG, London Branch je oprávněna k realizaci programu využít služeb obchodníka s cennými papíry oprávněného k obchodování na tomto trhu.
Společnost UniCredit Bank AG, London Branch je povinna při realizaci nákupů postupovat
nezávisle na společnosti, s odbornou péčí a v nejlepším zájmu společnosti. Dále je povinna zajistit, aby bylo postupováno v souladu s příslušnou legislativou ČR, zejména zákonem č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, zákonem č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, a právem Evropské unie, zejména Nařízením Komise (ES) č. 2273/2003 (včetně cenových a objemových omezení nákupů).

Fortuna zveřejnila výsledky hospodaření
Společnost Fortuna Entertainment Group N.V. zveřejnila předběžné neauditované konsolidované výsledky za rok 2012, přičemž zejména ve 4. čtvrtletí roku 2012 dosáhla rekordních výsledků.

Celková výše přijatých sázek v roce 2012 vzrostla o 14,3 % na 467,9 mil. EUR.
Celková výše hrubých výher v roce 2012 vzrostla o 8,9 % na 110,9 mil. EUR.
Hrubé výhry ze sportovního sázení se v roce 2012 zvýšily o 27,9 % na 37,8 mil. EUR.
EBITDA v roce 2012 vzrostla o 10,6 % na 22,1 mil. EUR.

Ve všech zemích, kde Fortuna působí, byl zaznamenán dvouciferný růst výše přijatých sázek. Hodnota přijatých sázek v segmentu sportovního sázení dosáhla částky 448,3 milionu EUR, což je o 12,2 % více než v roce 2011. Dosažené výsledky těžily z růstu v segmentu internetového sázení společnosti, k němuž došlo v České republice a v Polsku.
Růst sázení po internetu těžil z pokračujícího rozvoje „live sázení" a živých streamovaných přenosů, jejichž obliba mezi klienty společnosti Fortuna stále narůstá. V roce 2012 činil podíl live sázek na výši celkových přijatých sázkách 26,8 %, což znamená výrazný nárůst oproti podílu ve výši 16,5 % v předcházejícím roce.

Je mi potěšením oznámit za rok 2012 velice dobré hospodářské výsledky, podpořené silným růstem v segmentu sportovního sázení napříč celým regionem naší působnosti. Společnost Fortuna dosáhla přijatých sázek ve výši přesahující 468 milionů EUR, což je o 14,3 % více než o rok dříve, a hodnoty EBITDA ve výši 22 milionů EUR, o 10,6 % více než v roce 2011. I přes vyšší zdanění sázek v České republice a negativní dopad odchodu velkých hráčů (high-rollers) jsme byli schopni zachovat výkonnost v segmentu sportovního sázení a využít nových růstových příležitostí jako bylo spuštění internetového sázení v Polsku a evropský fotbalový šampionát EURO 2012," uvedl Radim Haluza, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

V souladu s naší dividendovou politikou jsme se rozhodli na dividendách rozdělit 100 % konsolidovaného zisku společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. za rok 2012. Management rovněž zváží výplatu dividendy ze zisku minulých let." dodal Haluza.

Změna doporučení pro Erste Group Bank
Morgan Stanley zvýšila doporučení pro Erste Group Bank z „equal weight" na „overweight".

Změna doporučení pro NWR
Fio banka zvýšila doporučení pro akcie společnosti NWR na „akumulovat" z původního „držet". Cílová cena je stanovena na 93 Kč.

Změna doporučení pro ČEZ
Společnost Espirito Santo zvýšila doporučení pro akcie společnosti ČEZ na „koupit" z původního doporučení „prodat". Cílová cena byla zvýšena na 745 Kč z původních 683 Kč.

Změna doporučení pro Deutsche Telekom
Společnost Bernstein snížila cíl pro Deutsche Telekom z 12 EUR na 9,8 EUR. Doporučení je na stupni „outperform".

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy