RM-SYSTÉM»Události»Skupina AAA AUTO meziročně zvýšila listopadový prodej na 4 270 vozů, což znamená nárůst o 18,1 %

Skupina AAA AUTO meziročně zvýšila listopadový prodej na 4 270 vozů, což znamená nárůst o 18,1 %

06.12.2012 12:47
Praha/Budapešť, 5. prosince 2012 – Prodeje vozů skupiny AAA AUTO byly v listopadu navzdory debatám o možném nastupujícím ekonomickém oslabení stále velmi dobré. Skupina v listopadu prodala 4 270 vozů, zatímco ve stejném měsíci loňského roku to bylo 3 617 aut.

„Prodejní výsledky skupiny nejvíce táhl slovenský trh, který v listopadu meziročně narostl o 35,2 %. České prodeje byly vyšší o 10,6 %, což vzhledem k podmínkám na místním trhu považujeme za dobrý výsledek. Přestože naše výsledky v Rusku zaznamenaly oproti stejnému měsíci loňského roku růst o 43 %, stále částečně zaostávají za našimi velmi ambiciózními plány," komentovala výsledky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. „Co se týče dalšího růstu, jsme vzhledem k mnoha známkám možného ekonomického zpomalení ohledně odhadů na nejbližší tři až čtyři měsíce poměrně opatrní," dodala Topolová.

Stejně jako po většinu roku 2012, i v listopadu se na růstu prodejů skupiny AAA AUTO podílela vysoká penetrace finančních produktů, tedy prodej vozů na splátky. „Udržujeme úroveň penetrace finančních produktů na téměř 50 % v České republice a téměř 55 % na Slovensku," uvedla Topolová. Skupina v současné době nabízí služby financování nákupu vozů od pěti partnerů v České republice a tří na Slovensku.

Celkové dosavadní prodejní výsledky AAA AUTO za uplynulých 11 měsíců naznačují, že skupina s největší pravděpodobností dosáhne svého cíle prodat v letošním roce nejméně 50 000 automobilů.

„Věříme, že naše marketingová kampaň na podporu výrazných slev vozů v souvislosti s blížícím se koncem roku přispěje k dobrým prosincovým výsledkům a pomůže nám plánovaný počet 50 000 prodaných automobilů v letošním roce ještě překročit," uzavřela Topolová.

Nové pobočky

Skupina AAA AUTO plánuje na rok 2013 otevření několika nových poboček v České i Slovenské republice, vždy samozřejmě na základě důkladného průzkumu trhu a demografických ukazatelů v regionu. Otevření první slovenské pobočky Mototechny je plánováno na polovinu ledna 2013.

Kompletní tiskovou zprávu včetně grafu měsíčního vývoje prodejů skupiny AAA AUTO naleznete na webu Společnosti:
AAA WEB

AAA Auto Group N.V., Amsterdam, Nizozemsko, s organizační složkou: Dopraváků 723, Praha 8; IČ: 282 15 044, www.aaaauto.nl


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.