RM-SYSTÉM»Události»Volkswagen zvýšil tržby o 24 %

Volkswagen zvýšil tržby o 24 %

29.10.2012 08:11
Ve 43. týdnu byla české burza RM-SYSTÉM pod vlivem prodejních objednávek. Podnikatelská důvěra v říjnu poklesla na 2,6 b. z 2,7 b. Spotřebitelská důvěra ve stejném období vzrostla na -27,0 b. z předchozích -29,8 b. Index RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.981,05 bodů a uzavíral na hodnotě 1.929,42 bodů (-2,61 %). Celkový týdenní objem obchodů dosáhl hodnoty 80 mil. Kč.

Změna doporučení pro Telefónica CR
Banka HSBC snížila doporučení pro akcie společnosti Telefónica CR na „neutral" z původního „overweight".

Volkswagen chce investovat v Brazílii
Německá automobilka Volkswagen chce v Brazílii investovat 3,4 mld. EUR. Peníze mají být využity na rozšíření výrobní kapacity a modernizace dosavadních modelů. Největší jihoamerická země je přitom společností považována za jeden z nedůležitějších trhů, které jí mají pomoci k tomu stát se do roku 2018 největší automobilkou na světě. Jižní Amerika má Volkswagenu také pomoci překonat úpadek evropské trhu, kde se letos očekává propad prodejů. Americký kontinent má oproti tomu vzrůst o 8,6 %. Němci to však nebudou mít jednoduché. Lukrativnost brazilského trhu si dobře uvědomují i konkurenti z Asie a USA, kteří taktéž rozšiřují svou regionální výrobu. Negativní dopad bude mít i ukončení daňových slev, které mají vypršet na konci letošního roku.

Unipetrol chystá prodej firmy Paramo Asfalt
Unipetrol chystá prodej firmy Paramo Asfalt do rukou mateřské společnosti PKN Orlen za 116,1 mil. Kč. Společnost Paramo Asfalt zahájila činnost v únoru 2012, kdy převzala komerční aktivity v oblasti asfaltářských produktů společnosti Paramo. Společnost dále zodpovídá za prodej asfaltů z dalších závodů skupiny Unipetrol.

Nokia chce získat emisí dluhopisů 750 mil. EUR
Nokia hodlá nabídnout nezajištěné dluhopisy se splatností v roce 2017. Chce tak získat 750 mil. EUR. Dluhopisy budou disponovat kupónem 4,25 % a budou převoditelné na kmenové akcie. Podmínky konverze zatím nebyly upřesněny. Firma chce dluhopisy nabídnout mezinárodním institucionálním investorům. Nokia plánuje využít prostředků k řízení dluhů.

Volkswagen oznámil růst tržeb o 24 %
Volkswagen oznámil pokles provozního zisku za dosavadních devět měsíců o 1,6 %. EBIT (zisk před úroky a zdaněním) klesl na 8,84 mld. EUR z loňských 8,98 mld. EUR. Tržby rostly o 24 % na 144 mld. EUR. Volkswagen se vyhnul propadu na evropském automobilovém trhu, když se spoléhal spíše na růst v USA a Číně, přitom potvrdil své cíle na letošní zvýšení tržeb z prodaných vozů a provozní zisk odpovídající roku 2011 ve výši 11,27 mld. EUR.

Unipetrol zveřejnil výsledky za třetí čtvrtletí
Společnost Unipetrol zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2012, které byly vyjma celkových výnosů na všech úrovních lepší. Celkové tržby sice nedosáhly na konsensus analytiků, ale mezikvartálně i meziročně byly vyšší díky vyšším prodejním objemům, mírně vyšší ceně ropy a mírně silnějšímu dolaru vůči koruně. Provozní zisk EBIT byl vyšší než odhady trhu mimo jiné díky ziskům z přecenění zásob ve výši 455 mil. Kč. Provozní zisk očištěný o vliv přecenění zásob (LIFO EBIT) byl mezikvartálně horší o 35 % na úrovni 487 mil. Kč v důsledku výrazně slabší výkonnosti petrochemického segmentu vyplývající z významného poklesu marže z olefinů. Dále byl patrný jednorázový pozitivní dopad na EBIT ve výši 131 mil. Kč v důsledku rozpuštění opravné položky vytvořené v souvislosti s uložením pokuty Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) společnosti Benzina. Čistý finanční výsledek byl negativní na úrovni -296 mil. Kč v důsledku ztrát z jiných finančních instrumentů a čistými úrokovými náklady ve výši 66 mil. Kč. Čistý zisk byl na úrovni 645 mil. Kč.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy