RM-SYSTÉM»Události»ČEZ vyřadil francouzskou Arevu z veřejné zakázky na stavbu bloků Temelín 3 a 4

ČEZ vyřadil francouzskou Arevu z veřejné zakázky na stavbu bloků Temelín 3 a 4

08.10.2012 13:36
Ve 40. týdnu se české burze RM-SYSTÉM dařilo, když za celý týden posílila o více než tři procenta. Podobné úrovně byly k vidění naposledy v březnu tohoto roku. Index PMI ve výrobě v září klesl na 48 b., ze srpnových 48,7 b. Státní rozpočet ČR byl ke konci září ve schodku 71,4 mld. Kč. Na rok 2012 byl schválen rozpočet s deficitem 105 mld. Kč. Maloobchodní tržby v srpnu meziročně poklesly o 0,8 %. Devizové rezervy se v září zvýšily na 40,5 mld. USD. Index české burzy RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.885,44 bodů a uzavíral na hodnotě 1.948,69 bodů (+3,35%). Celkový týdenní objem obchodů dosáhl hodnoty 131 mil. Kč.

Změna doporučení pro Volkswagen
Společnost Kepler snížila investiční doporučení pro Volkswagen na „držet" z „kupovat". Cílová cena byla snížena ze 175 EUR na 140 EUR.

Změna doporučení pro Microsoft
Společnost Jefferies snížila cílovou cenu pro Microsoft z 35 USD na 34 USD. Akcie doporučuje „držet".

Významný akcionář Erste Group Bank snížil svůj podíl ve společnosti
Společnost Erste Foundation, akcionář Erste Group Bank, prodala 14 mil. kusů akcií společnosti Erste Group Bank, svůj podíl tak snížila o 3,55 %.

AAA Auto zvýšilo prodeje o 13 %
Společnost AAA Auto zvýšila ve třetím kvartále své prodeje o 13 %. Za pozitivními výsledky stojí slovenská pobočka, jejíž prodeje se zvýšily o více než 30 %. Prodeje v ČR však stagnovaly. Plán plní i nové zastoupení v Rusku.

Změna doporučení pro Deutsche Telekom
Deutsche Bank zvýšila své doporučení pro Deutsche Telekom na „koupit" z původního „držet".

Změna doporučení pro Philip Morris ČR
Komerční banka snížila cílovou cenu pro akcie společnosti Philip Morris ČR na 11.460 Kč z původních 12.200 Kč. Doporučení ponechala na stupni „držet."

Volkswagen očekává pokles prodejů a snižuje produkci

Německá automobilka Volkswagen očekává, že v letošním roce prodá v západní Evropě méně vozů, než se původně čekalo. Odhady byly sníženy o 140 tisíc vozů, což je méně, než 250 tisíc, o kterých se původně spekulovalo. Společnost reaguje i snižováním produkce. Původně se letos mělo vyrobit 9,7 mil. vozů, nově se počítá pouze se 9,4 mil. a to včetně nákladních značek MAN a Scania. Střízlivé odhady si Volkswagen zachovává i ohledně budoucího vývoje, evropský automobilový trh dle firemních projekcí během příštích dvou let nezaznamená výraznější růst.

ČEZ stanovil podmínky privátní emise dluhopisů
ČEZ úspěšně stanovil podmínky privátní emise dluhopisů ve výši 150 mil. EUR, s pohyblivým kupónem ve výši 3M EURIBOR + 0,36% ročně, emisní cenou 100% a se splatností 30. června 2014. Očekávané datum emise je 9. října 2012. Výnos z emise bude použit na splacení krátkodobých dluhů. Jediným agentem emise je Československá obchodní banka, a.s.

ČEZ vyřadil Arevu z veřejné zakázky na stavbu bloků Temelín 3 a 4
ČEZ 5.10.2012 oznámil společnosti Areva, že nenaplnila v nabídce zákonné požadavky na stavbu dvou bloků v lokalitě jaderné elektrárny Temelín. Společnost Areva nesplnila ani další definovaná vylučovací kritéria. Jelikož tendr probíhá podle zákona o zadávání veřejných zakázek, její nabídka musela být z dalšího řízení vyloučena.
ČEZ přesně a detailně specifikoval společnosti Areva důvody pro vyřazení její nabídky, jde o důvody jak obchodní tak i zákonné a jsou zásadního charakteru. Vzhledem k tomu, že uchazeč má právo podat námitky vůči tomuto rozhodnutí, mohou být konkrétní důvody veřejnosti sděleny až poté, co proběhnou veškeré možnosti případného odvolání, tak aby byla naplněna korektnost tendru.
U ostatních uchazečů zatím nebylo shledáno, že by v některých bodech nesplnili požadavky
zadavatele.

Ukončení obchodování emise NWR v MOS (ISIN: NL0006282204)
S platností od 8.10.2012 (poslední obchodní den 5.10.2012) bude emise NWR, ISIN NL0006282204 vyřazena z obchodování na Mnohostranném obchodním systému (dříve volném trhu) RM-SYSTÉMu, české burzy cenných papírů a.s. Vyřazení emise z obchodování na MOS RM-S předchází ohlášenému vytěsnění minoritních akcionářů (tzv. squeeze-out), které proběhne dne 8.10.2012.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy