RM-SYSTÉM»Události»AAA Auto otevřelo nová autocentra ve dvou zemích

AAA Auto otevřelo nová autocentra ve dvou zemích

01.10.2012 10:20
Zkrácený týden na české burze RM-SYSTÉM ovlivnilo středeční prohlášení jednoho z členů Fedu, který částečně zpochybnil možnou účinnost prováděných stimulací, což zhoršilo globální sentiment a způsobilo téměř 2% ztrátu hodnoty indexu RM. Nálada se částečně zlepšila ve čtvrtek, kdy se objevily spekulace, že Čína představí stimuly pro podporu ekonomiky a ČNB přistoupila ke snížení základní úrokové sazby na 0,25 % z 0,5 %. Podnikatelská důvěra vzrostla v září z 2,4 b. na 2,7 b. Spotřebitelská důvěra však poklesla z -27,3 b. na -29,8 b. Souhrnný ukazatel důvěry klesl z -3,6 b. na -3,8 b. Peněžní nabídka vzrostla v srpnu meziročně o 6,6 %. Index české burzy RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.896,06 bodů a uzavíral na hodnotě 1.885,44 bodů (-0,56%). Celkový týdenní objem obchodů dosáhl hodnoty 77 mil. Kč.

Změna doporučení pro Deutsche Telekom
Společnost Jefferies snížila doporučení pro Deutsche Telekom na držet z kupovat.
Společnost Berenberg zvýšila cílovou cenu pro Deutsche Telekom na 10,50 EUR z 9,60 EUR a doporučením kupovat.

Změna doporučení pro Telefónica ČR
Erste Bank snížila cílovou cenu pro Telefónicu ČR na 390 Kč z 410 Kč při doporučení „držet."
Společnost Cyrrus zvýšila své doporučení pro Telefónicu ČR na „akumulovat" z původního „držet." Cílová cena byla zvýšena na 417 Kč z 379 Kč.

Společnosti Microsoft hrozí pokuta ve výši 10 % z jejího globálního obratu
Úřady EU chystají další žalobu na americký Microsoft. Společnost se dle jejich názoru neřídila rozhodnutím evropského úřadu pro hospodářskou soutěž z roku 2009, který společnosti nařizoval nabídnout jejím zákazníkům větší výběr internetových prohlížečů v rámci operačního systému Windows. Samotný Microsoft tato obvinění nepopírá a uznal, že větší možnost výběru neumožňoval od února 2011 v systému Windows 7. Pokud bude nové obvinění uznáno, společnosti hrozí pokuta až ve výši 10 % jejího globálního obratu.

UNIPETROL, a.s. oznámil změnu ve finančním kalendáři na rok 2012
Společnost UNIPETROL, a.s. oznámila změnu ve finančním kalendáři na rok 2012. Finanční výkazy za třetí čtvrtletí roku 2012 budou vydány 25. října 2012. Původně oznámené datum publikace finančních výkazů za třetí čtvrtletí roku 2012 bylo 26. října 2012. Odhady vybraných provozních ukazatelů skupiny Unipetrol (tzv. trading statement) za třetí čtvrtletí roku 2012 budou vydány 19. října 2012.

Společnost AAA Auto otevřela nová autocentra ve dvou zemích
Největší středoevropský prodejce ojetých aut AAA AUTO otevřel nové pobočky hned ve dvou zemích. Ve středu byl zahájen ostrý provoz autocenter v Sokolově na západě České republiky a v Michalovcích na východním Slovensku. Celkový počet poboček skupiny AAA AUTO tak dosáhl devětadvaceti.
„V posledních třech měsících jsme v obou zemích provedli velmi podrobný průzkum trhu, který mimo jiné zahrnoval detailní analýzu konkurence, přítomnosti jiných retailových řetězců, kupní síly, zaměstnanosti a struktury vozového parku v několika vytipovaných lokalitách. Zaměřili jsme se i na analýzu dosavadních prodejů zákazníkům z měst, ve kterých prozatím nepůsobíme. Z těchto průzkumů nám jednoznačně vyplynulo, že nové pobočky jsou nejvíce potřeba v Sokolově a v Michalovcích," uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. AAA AUTO chápe otevírání nových poboček jako jednu z cest dalšího zvyšování objemu prodaných vozů. „Letos plánujeme prodej 50 000 vozů. V příštím roce bychom se rádi dostali i nad tuto hranici a věříme, že nové pobočky nám v tomto úsilí pomohou. V budoucnu hodláme pokračovat v naší strategii postupné expanze do všech větších měst České a Slovenské republiky tak, abychom sítí vlastních poboček rovnoměrně pokryli celé území v těchto státech," poznamenala Topolová.
Sokolovská pobočka zaměstnává 18 lidí a bude nabízet až 200 vozů. Otevřeno bude mít sedm dní v týdnu, vždy od 9:00 do 20:00 hodin. Pobočka se nachází v ulici Stará ovčárna 2146 v Sokolově - Vítkově u dálničního sjezdu poblíž čerpací stanice ONO a golfového hřiště, směrem na Karlovy Vary. Pobočka v Michalovcích má 16 zaměstnanců a plánovaný počet nabízených ojetých automobilů je okolo 150. Otevřena bude rovněž sedm dní v týdnu, vždy od 9:00 do 21:00.
„Pobočka v Michalovcích měla doslova raketový start, již za prvních několik dní zkušebního provozu před oficiálním otevřením se zde prodalo 25 vozů. Obdobně v Sokolově se od začátku týdne rovněž před spuštěním do ostrého provozu prodalo deset aut. To potvrzuje náš správný odhad potřeb trhu v daných lokalitách," zdůraznila Topolová.
Obě pobočky nabízí standardní spektrum služeb autocentra AAA AUTO. Pokud se zákazník rozhodne pro koupi vozu, může na místě jednoduše a rychle vyřídit veškeré záležitosti týkající se financování, včetně splátkového prodeje či leasingu. Stejně jako ostatní pobočky, také Sokolov a Michalovce budou do budoucna domovem také pro oživenou značku Mototechna, která se specializuje na prodej zánovních a referenčních vozů do dvou let stáří s maximálně 30 000 najetých kilometrů. Expanze skupiny AAA AUTO do dalších míst v České i Slovenské republice otevřením poboček v Sokolově a Michalovcích zdaleka nekončí. „V průběhu příštího roku plánujeme otevřít v každé zemi nejméně další dvě nové pobočky," dodala Topolová.

Telefónica ČR podepsala smlouvu o úvěru ve výši 3 mld. Kč
Společnost Telefonica Czech Republic, a.s. dne 27. září 2012 podepsala smlouvu o úvěru ve výši 3 mld. Kč, který společně upsaly UniCredit Bank Czech Republic, a.s. (rovněž v pozici agenta), Česká spořitelna, a.s., Komerční banka, a.s., Citibank Europe plc a Československá obchodní banka, a.s.
Společnost použije úvěr se splatností 4 roky k refinancování dluhu splatného v roce 2012 a pro všeobecné korporátní účely. Úroková sazba úvěru ve výši 3M PRIBOR + marže 1,75 % v současné době představuje významnou úsporu finančních nákladů ve srovnání s předcházejícím úvěrem (splatným v roce 2012). Smluvní podmínky zároveň umožní společnosti udržet flexibilitu v aktivním řízení její činnosti.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy