RM-SYSTÉM»Události»Anthony James Denny prodá majoritní podíl v AAA Auto Group N.V.

Anthony James Denny prodá majoritní podíl v AAA Auto Group N.V.

29.08.2012 08:52
Praha / Budapešť, 28. srpna 2012 – Anthony James Denny, který v současné době vlastní přibližně 77% holandské společnosti AAA Auto Group N.V., jejíž akcie jsou kotovány na burzách v Praze a Budapešti, informoval, že má v úmyslu prodat kontrolní většinový podíl a chce si ve společnosti ponechat pouze menšinu. Rozhodnutí přichází poté, kdy A. J. Denny již dříve letos oznámil, že hodlá odejít z funkce generálního ředitele a doporučil předání postu Karolíně Topolové. Denny se rozhodl k prodeji po dvaceti letech od chvíle, kdy společnost založil.

"Celý proces by měl trvat přibližně jeden až dva roky," řekl Denny.

 

Prodej se týká až 73.79 % akcií AAA Auto Group N.V., které Denny drží prostřednictvím lucemburské společnosti AUTOMOTIVE INDUSTRIES S.à.r.l. Přesný objem akcií, určených k prodeji, ještě nebyl určen a bude výsledkem dalších jednání. Existuje možnost, že si Denny ponechá menšinový podíl nadále držený prostřednictvím AUTOMOTIVE INDUSTRIES S.à.r.l., stejně jako 3.77 % akcií AAA Auto Group N.V., které vlastní osobně. Zbylých 22.44 % akcií vlastní soukromí investoři, část z nich je také v držení zaměstnanců a manažerů společnosti. Jako poradci pro prodej byly v rámci oznámené transakce vybrány společnosti PricewaterhouseCoopers a Patria Corporate Finance.

 

Denny již dříve v letošním roce oznámil, že se po dvou dekádách v businessu chystá svoje aktivity omezit. „Již nějakou dobu jsem zvažoval svůj ´podnikatelský důchod´. Budování společnosti jsem věnoval dvacet let svého života. Celkem úspěšně jsem provedl AAA AUTO ekonomickou krizí a dovedl společnost k velmi solidní ziskovosti," řekl Denny, který vedl firmu od jejího založení v roce 1992.

 

Za posledních 20 let AAA AUTO vyrostlo v největšího prodejce ve střední a východní Evropě, kdy v minulém roce společnost prodala téměř 45 000 ojetých vozů a dosáhla obratu 276 milionů Eur. AAA AUTO v současnosti prodává automobily v sedmnácti pobočkách v České republice, v devíti na Slovensku a v jedné v Ruské Federaci. Na podzim plánuje otevřít jednu novou pobočku v ČR i SR a dalších několik v průběhu příštího roku.

 

Zdroj: AAA Auto Group N.V.


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.