RM-SYSTÉM»Události»AAA AUTO má novou generální ředitelku

AAA AUTO má novou generální ředitelku

16.07.2012 10:40
V uplynulém týdnu se držely výnosy periferních bondů Eurozóny opět v blízkosti předsummitových maxim, přičemž vysokou poptávku na dluhopisových trzích zaznamenaly bezpečné přístavy jako je Německo a Francie. Výnos desetiletého německého vládního dluhopisu dosahoval výše 1,27 %. Míra nezaměstnanosti na území České republiky v červnu podle očekávání klesla na 8,1 % z květnových 8,2 %. Index spotřebitelských cen CPI rostl v červnu meziměsíčně o 0,2 %, když v květnu rostl stejným tempem. Meziročně pak rostl o 3,5 %. Obchodní bilance skončila v květnu přebytkem 23,1 mld. Kč a běžný účet ČR naopak se schodkem 8,16 mld. Kč. Index české burzy RM v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.783,67 bodů a uzavíral na hodnotě 1.780,60 bodů (-0,17%). Celkový týdenní objem obchodů dosáhl hodnoty 73 mil. Kč.

Změna doporučení pro ČEZ
Credit Suisse zvýšila své doporučení pro ČEZ na „neutral" z původního „underperform".
Exane zvýšila doporučení pro ČEZ z „neutral" na „outperform".

Výsledky Škoda Auto potěšily Volkswagen
Česká automobilka patřící pod německý Volkswagen zvýšila meziročně prodeje v prvním pololetí letošního roku o 8,4 %. Škoda prodala 493 000 aut, přičemž ve stejném období loňského roku to bylo 457 700 automobilů. Na klíčovém trhu západní Evropy bylo prodáno 195 400 aut. V Číně došlo k růstu o 7,6 % na 120 700 kusů. Ve střední Evropě vzrostly prodeje o 4,6 %. Nejprodávanějším modelem byla Octavia sedan. V samotném červnu meziročně vyskočily prodeje o 7,5 % na 87 400 aut.

Skupina AAA AUTO v první pololetí zvýšila prodej o 16,2 %
Prodeje skupiny AAA AUTO meziročně vzrostly v první polovině roku 2012 o 16,2 %. Nárůst byl zaznamenán na všech trzích, kde firma operuje. Na českém trhu jde o růst ve výši 11,5 % a na Slovensku prodeje vzrostly o 13,4 %. Ruský trh zaznamenal ve druhém čtvrtletí nárůst o 68,7 % v porovnání s prvním čtvrtletím letošního roku.
Skupina AAA AUTO prodala v prvním pololetí roku 2012 celkem 25 841 vozů, z nichž 18 341 bylo prodáno v České republice, 6 565 na Slovensku a 935 na ruském trhu. "Praha a její okolí zůstává ve druhém čtvrtletí nejsilnějším regionálním trhem s 3 229 auty prodanými zákazníkům v Praze a s bydlištěm v regionu Praha", zdůraznila Karolína Topolová, toho času zástupce generálního ředitele společnosti.
Tento, pro AAA AUTO, historicky nejúspěšnější region, je následován tradičně nejsilnějšími regiony: Moravou, severními a východními Čechami. "Přesto, že jsou tyto výsledky pro Českou republiku velice optimistické, v odhadech do budoucna zůstáváme opatrní", říká Topolová.
Dosažené výsledky na Slovensku byly pro AAA AUTO v druhém čtvrtletí také velice uspokojivé. "Na Slovensku je viditelný optimismus a pokračující nárůst prodejů", komentuje Topolová. Autocentra, která registrovala nejvyšší meziroční nárůsty prodejů jsou v Košicích, Banské Bystrici a v Lučenci.
Na ruském trhu skupina zaznamenala ve druhém čtvrtletí nárůst prodejů o 68,7 % oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku a celkový počet prodaných vozů v prvním pololetí tak dosáhl hodnoty 935. "Očekáváme další až 50% nárůst prodejů po spuštění nabídky nových leasingových produktů", říká Topolová.

Valná hromada České spořitelny rozhodla o výplatě dividend
Řádná valná hromada České spořitelny, a.s. dne 20.4.2012 rozhodla o rozdělení zisku společnosti za rok 2011 a nerozděleného zisku předchozích let a jeho použití na výplatu dividend ve výši 4 560. mil Kč, tj. 30 Kč na jednu akcii, akcionářům zapsaným ve výpisu z registru emitenta ke dni 20.4.2012, 24.00 hod. Dividenda je splatná dnem 1.6.2012.

Proběhla řádná a mimořádná valná hromada společnosti ECM
Společnost ECM informovala, že v Lucembursku proběhla dne 28. června 2012 řádná valná hromada akcionářů společnosti, která projednala výsledky ECM za účetní rok 2011 a další body dané taxativně lucemburskou legislativou a/nebo stanovami společnosti. Akcionáři schválili kooptaci nového člena představenstva ECM, pana Omara Koleilata. Veškeré body na programu jednání byly úspěšně schváleny s výjimkou rozhodnutí o odměnách členů představenstva ECM, kde se insolvenční správce, vykonávající pravomoci valné hromady, zdržel hlasování.
Ve stejný den se konala mimořádná valná hromada ECM, která schvalovala úpravy stanov ECM, aby byly v souladu s novou relevantní lucemburskou legislativou. Veškeré návrhy na úpravy stanov ECM byly schváleny insolvenčním správcem vykonávajícím pravomoci valné hromady.

Valná hromada společnosti SELGEN rozhodla o výplatě dividend
Řádná valná hromada společnosti SELGEN, a.s. konaná dne 7. června 2012 schválila výplatu dividend ze zisku za rok 2011. Výše dividendy přepočtené na jednu akcii činí 115 Kč před zdaněním. Rozhodný den byl stanoven na 31. května. Dividenda je splatná ke dni 1. 10. 2012.
Právo na dividendu se promlčuje v zákonné čtyřleté promlčecí lhůtě. Výplata dividend bude
provedena ve lhůtě splatnosti na pobočkách Komerční banky.

AAA AUTO má nově generální ředitelku
Novou generální ředitelkou společnosti AAA AUTO, největšího prodejce ojetých vozů ve střední a východní Evropě, byla dnes jmenována Karolína Topolová. Na pozici střídá dosavadního generálního ředitele Anthonyho Jamese Dennyho, který bude nově zastávat funkci neexekutivního předsedy představenstva. Denny opouští nejvyšší post ve společnosti, kterou vybudoval, po dvaceti letech.
„Beru svojí novou pozici jako příležitost uskutečnit ve společnosti AAA AUTO zásadní změny, a to zejména v přístupu k poprodejnímu zákaznickému servisu a retenci. V oblasti rozvoje obchodních aktivit společnosti budou mými prioritami expanze na trzích v ČR a SR do měst, pečlivě vybraných na základě podrobných analýz, dosažení brzké profitability pobočky v Moskvě a obnovení činnosti AAA AUTO v Maďarsku," uvedla Topolová.
V rámci expanze společnost do konce roku 2012 počítá s otevřením jedné další pobočky v ČR a jedné v SR, v roce 2013 pak budou následovat tři nové pobočky v ČR a dvě v SR. Rozhodnutí o znovuzahájení aktivit na maďarském trhu, který společnost opustila v roce 2009, by mělo padnout rovněž do konce roku. „Vytvořila jsem také specializovaný tým, který provede analýzu procesu retence zákazníků a možnost vytvoření funkce ombudsmana," zdůraznila Topolová. „Uvědomuji si, že v našem přístupu k retenci zákazníků jsou určité rezervy a chystám se tento stav razantně změnit," dodala.
Dosavadní generální ředitel Antony James Denny již počátkem roku zmínil, že po dvou desítkách let plánuje svoje aktivity omezit. „Svůj odchod z pozice šéfa firmy jsem zvažoval již delší dobu a myslím, že nyní nastala ta správná chvíle. Společnost AAA AUTO jsem celkem úspěšně provedl ekonomickou krizí a dovedl jí zpět k velmi solidní ziskovosti. Karolíně předávám firmu zdravou a rostoucí. Chtěl bych jí popřát hodně úspěchů a jelikož znám její pracovní nasazení a manažerské a organizační schopnosti, vím, že novou roli bez problémů zvládne," uvedl Denny, který společnost vedl od jejího založení v roce 1992.
Karolína Topolová v roce 2010 získala magisterský titul na Univerzitě J. Komenského v oboru Andragogiky. Svou pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka, v roce 1998 založila call centrum v AAA AUTO, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v oboru v ČR. V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů. Do současné doby pracovala na pozici Deputy CEO a Chief Operations Officer a řídí divize prodeje, finančních a pojišťovacích služeb, call centra, personalistiky, IT a externí komunikace.

Losy Fortuny jsou nově dostupné na pobočkách České pošty
Fortuna Loterie a.s., dceřiná společnost Fortuna Entertainment Group N.V., podepsala smlouvu s Českou poštou s.p., která umožní prodej loterijních produktů od Fortuny na všech 3300 pobočkách pošty. Díky této dohodě Fortuna od září 2012 nabídne své stírací losy na poštách po celé republice.
„Dohoda s Českou poštou nám pomůže posílit prodej losů zejména v menších obcích. Pobočky pošty zde patří vedle trafik, čerpacích stanic a obchodů s potravinami k nejvhodnějším prodejním místům," uvedl Jiří Hosnedl, generální ředitel Fortuna Loterie.
V příštích týdnech proběhne distribuce losů do poštovní sítě, samotný prodej bude zahájen v září letošního roku.
Na trh se stíracími losy Fortuna Loterie vstoupila na jaře loňského roku. Od té doby uvedla 10 edicí losů a získala přibližně 40-50 % podíl na trhu se stíracími losy. Fortuna tak potvrdila, že český trh s losy má vysoký potenciál pro další růst. Zatímco v západní Evropě tvoří losy až 20 % trhu s loteriemi, v Česku se zatím jednalo jen o jednotky procent.

EURO 2012 bylo pro Fortunu úspěšné
Více než 9000 nových online zákazníků (téměř 400 denně) se registrovalo u Fortuny během fotbalového šampionátu EURO 2012, který se konal od 8. června do 1. července 2012 v Polsku a na Ukrajině.
Největšího procentuálního nárůstu nových online zákazníků Fortuna dosáhla v hostujícím Polsku, kde počet zákazníků vzrostl o 1700 (18 %), před zahájením turnaje jich bylo 9500. Jak se dalo očekávat, k největšímu absolutnímu růstu online registrací došlo na rozvinutějším českém trhu, kde Fortuna získala přibližně 4300 nových online zákazníků. Následuje Slovensko s třemi tisícovkami nových registrací.
Dalších 3800 zákazníků se ovšem registrovalo přímo na polských pobočkách Fortuny (na rozdíl od jiných zemí polská legislativa odlišuje registrace online zákazníků a registrace na pobočkách). Celkový nárůst nově registrovaných zákazníků v průběhu turnaje byl díky tomu v Polsku největší ze všech tří trhů.
Pokud jde o objem přijatých sázek, turnaj byl rekordní pro Polsko - polští zákazníci poprvé v historii Fortuny prosázeli během velké sportovní akce víc než sázející na Slovensku. Větší podíl Polska a České republiky na celkových sázkách odráží skutečnost, že slovenský národní tým na turnaji nehrál, zatímco česká a polská reprezentace ano.
Celkový objem sázek na EURO 2012 dosáhl téměř 17 milionů EUR, z toho více než 4,7 milionů EUR (28 %) připadá na Polsko, téměř 8,4 milionů EUR (49 %) na Českou republiku a přibližně 3,9 milionů EUR (23 %) na slovenský trh. Ve srovnání s posledním mistrovstvím Evropy v roce 2008 se celkový objem sázek zvýšil přibližně o 25 %.
Podíl online sázek v souvislosti s EURO 2012 byl nejvyšší v Česku (42 % z celkového objemu), na Slovensku 38 %. V Polsku dosáhly sázky online solidního podílu 14,2 %. Přestože byl podíl online sázek na polském trhu nejnižší, jde o velmi dobrý výsledek s ohledem na skutečnost, že online sázení bylo v Polsku povoleno teprve před pěti měsíci.
Výsledky turnaje přinesly jen málo překvapivých výsledků a některé z nich správě tipovala většina sázejících. Fortuna tak vyplatila rekordní objem výher, které dosáhly téměř 14 milionů EUR. To je o 30 % víc ve srovnání s EURO 2008. Celkové hrubé výhry za všechny tři trhy dosáhly výše 3,3 milionu EUR s marží přibližně 20 %.

VÍTKOVICE Doprava získaly významný kontrakt v Turecku
VÍTKOVICE Doprava, společnost ze skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, získaly významný kontrakt v Turecku. V premiéře se stala zodpovědnou za přepravu všech dodávek pro budoucí energetický komplex a uhelnou elektrárnu Yunus Emre asi 150 kilometrů od tureckého hlavního města Ankary.
Investorem je turecká společnost Adularya a skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP dodává celou elektrárnu na klíč. Dopravní služby a spedice jsou novinkou a rozšířením stávajících dohod o výstavbě.
„Odběratel vypsal tendr, ve kterém jsme zvítězili, budeme tedy vše organizovat a na vše dohlížet. Mezi prvními nás čeká zajištění dopravy veškerých ocelových konstrukcí pro výstavbu z Vítkovic do Turecka," uvedl ředitel společnosti VÍTKOVICE Doprava Zdeněk Trejbal. Společnost ale bude zajišťovat mnohem více. Na starosti bude mít všechny subdodávky, ať pojedou ze střední Evropy nebo z tureckých podniků, a to po cestách, železnici i moři. Koordinovat bude rovněž součinnost spolupracujících dopravců včetně říčních i námořních plavebních společností. Hodnota kontraktu se pohybuje v desítkách milionů korun s tím, že ji smluvní strany nebudou blíže komentovat.
Adularya je pro skupinu VÍTKOVICE MACHINERY GROUP jedním z největších inženýringových projektů. Strojírenská skupina je výrobcem klíčových komponentů, jako jsou kotle, drtiče, dopravníky nebo membránové stěny. Mimo to ale zajišťuje i nákupy stavebního materiálu a subdodávky a zodpovídá za celkové uvedení elektrárny do provozu. Jde o jednu z klíčových zakázek, jejíž hodnota je kolem 11 miliard korun.
V Turecku je v nejbližších letech, s ohledem na rozvoj průmyslu a rostoucí spotřebu elektrické energie, plánována výstavba několika nových energetických zdrojů se vstupem soukromého kapitálu. Projekt Yunus Emre, který je jedním z pilotních projektů tohoto typu, je proto intenzivně sledován tureckou vládou i evropským průmyslem.
Společnost VÍTKOVICE Doprava, a.s. se soustředí zejména na provozování nákladní železniční dopravy, poskytování spedičních služeb, organizování a provozování silniční dopravy a rozvoj vozového parku pro celou skupinu VÍTKOVICE MACHINERY GROUP. Je specialistou na projekty dopravy na CNG - od přestaveb osobních vozidel, přes vývoj a úpravy lokomotiv až po manipulační techniku na CNG. Firma zaměstnává 250 lidí a je dlouhodobě zisková.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy