RM-SYSTÉM»Události»Fortuna rozšíří prodej losů také na pobočky České pošty

Fortuna rozšíří prodej losů také na pobočky České pošty

13.07.2012 11:24
Fortuna Loterie a.s., dceřiná společnost Fortuna Entertainment Group N.V., podepsala smlouvu s Českou poštou s.p., která umožní prodej loterijních produktů od Fortuny na všech 3300 pobočkách pošty. Díky této dohodě Fortuna od září 2012 nabídne své stírací losy na poštách po celé republice.

„Dohoda s Českou poštou nám pomůže posílit prodej losů zejména v menších obcích. Pobočky pošty zde patří vedle trafik, čerpacích stanic a obchodů s potravinami k nejvhodnějším prodejním místům," uvedl Jiří Hosnedl, generální ředitel Fortuna Loterie.

V příštích týdnech proběhne distribuce losů do poštovní sítě, samotný prodej bude zahájen v září letošního roku.

Na trh se stíracími losy Fortuna Loterie vstoupila na jaře loňského roku. Od té doby uvedla 10 edicí losů a získala přibližně 40-50 % podíl na trhu se stíracími losy. Fortuna tak potvrdila, že český trh s losy má vysoký potenciál pro další růst. Zatímco v západní Evropě tvoří losy až 20 % trhu s loteriemi, v Česku se zatím jednalo jen o jednotky procent.

O Fortuně:
Fortuna Entertainment Group je vedoucím poskytovatelem kursových sázek ve střední a východní Evropě. Zakládající společnost FORTUNA sázková kancelář, a. s. vznikla v roce 1990 v Praze. O rok později byla na Slovensku založena společnost Terno, a. s. V roce 2005 se vlastníkem obou společností stala investiční skupina Penta, která ještě ve stejném roce převzala polskou sázkovou kancelář Profesjonał a všechny společnosti postupně sjednotila pod jednou značkou.

Díky svým dvacetiletým zkušenostem Fortuna na středoevropském trhu vytváří standardy a určuje trendy v oblasti kursových sázek. Skupina neustále investuje do vývoje nových produktů, služeb, rozšiřuje síť poboček i kvalitu distribučních kanálů. V současné době provozuje Fortuna na třech trzích přes 1 400 poboček. Skupina vyvinula online sázkovou a herní platformu FortunaWin, která umožňuje nabízet své produkty na nových trzích. V současnosti poskytuje FortunaWin sázkové a herní produkty zákazníkům v Maďarsku.

V říjnu 2010 společnost úspěšně vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je nadále československá finanční skupina Penta. Na trh číselných loterií vstoupila Fortuna v květnu 2011, kdy spustila prodej stíracích losů. Provozuje také číselné loterie Superloto, Loto a Zlatých 11.
Zdroj: Fortuna Entertainment Group


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.