RM-SYSTÉM»Události»Nokia je připravena zahájit prodej PureView v USA

Nokia je připravena zahájit prodej PureView v USA

25.06.2012 10:15
Po víkendových volbách v Řecku byl k vidění velmi optimistický start na akciových trzích, který ovšem dlouho nevydržel a burza se po zbytek dne propadala do záporu. V průběhu celého týdne pak následovalo volatilní obchodování, které nahrávalo především krátkodobým obchodníkům. Index české burzy (RM) v uplynulém týdnu zahájil na hodnotě 1.730,18 bodů a uzavíral na hodnotě 1.760,16 bodů (+1,73 %). Celkový týdenní objem obchodů dosáhl hodnoty 70 mil. Kč.

Nokia je připravena zahájit prodej telefonu PureView v USA
Finský výrobce mobilních telefonů Nokia Corp. je údajně připraven zahájit prodej telefonu 808 PureView na trhu USA. Telefon, který byl představen v únoru na kongresu Mobile World v Barceloně disponuje 41megapixelovým fotoaparátem. Vývoj použitých technologií trval 5 let. V Evropě a v Asii se telefon prodává již od května.

Změna doporučení pro Komerční banku
Goldman Sachs zvýšila své doporučení pro Komerční banku na „koupit" z původního „neutral." Cílová cena byla zvýšena na 5 650 Kč z 5 000 Kč.

Změna doporučení pro ČEZ
V rámci revize ratingů v energetickém sektoru neunikl ani český ČEZ, pro který Nomura snižila cílovou cenu na 735 Kč z předchozích 830 Kč. Doporučení nastavila na „redukovat".

Změna doporučení pro CME
Goldman Sachs snížila cílovou cenu pro CME na 3,8 USD (76 Kč) z předchozích 6,8 USD (136 Kč). Doporučení ponechala na úrovni „prodat".

Změna doporučení pro NWR
Společnost Jefferies snížila cílovou cenu pro NWR ze 126,03 Kč na 118,62 Kč a doporučením „držet".
Společnost Fio banka ponechala doporučení pro akcie společnosti NWR na stupni „koupit", když v budoucím období očekává postupné zlepšování provozní ziskovosti společnosti zejména s ohledem na předpokládaný mírně rostoucí trend cen uhlí, prognózované zkvalitnění produktového mixu a očekávanou úspěšnou realizaci rozvojových projektů. Cílovou cenu však snížila ze 179 Kč na úroveň 148 Kč.

Nokia opustí dosavadní strategii využívání vlastního operačního systému
Výnosy finského výrobce Nokia z prodeje internetových mobilních zařízení, jako je například Lumia 900, budou příští rok činit 6 mld. EUR a budou tak výrazně nižší, než se původně očekávalo. Předchozí odhady počítaly s 10,9 mld. EUR. Důvodem bude dle Nomury kombinace finských telefonů s operačním systémem Windows Phone 8, který poskytne partnerský Microsoft. Nokia tak opustí dosavadní strategii užívání vlastního operačního systému Symbian. Hlavní problém spočívá ve skutečnosti, že zařízení používající dřívější verze Windows Phone (tedy i Lumia 900) nebude možné aktualizovat na nejnovější verzi. Analytici vnímají negativně také silné konkurenční tlaky, na které systém od Microsoftu narazí. Ve spojení se změnou firemní strategie nedokáže negativní dopady vykompenzovat ani vnitropodniková restrukturalizace, kterou se Nokia pokouší zastavit svůj propad.

Porsche a Volkswagen prohlubují spolupráci
Navzdory právním konfliktům, které zabránily fúzi obou automobilek, pokračuje Porsche a Volkswagen v prohlubování spolupráce, které by mohlo obou firmám ušetřit stovky miliónů EUR ročně. Porsche začne vyrábět své vozy značky Boxster v závodě Volkswagenu v Osnabrücku. Bude to poprvé, co budou vozy Porsche kompletovány v jiných závodech. U Volkswagenu byly dosud vyráběny pouze některé komponenty. Produkce však bude vyhrazena jen pro zakázky, které nemůže z kapacitních důvodů uspokojit hlavní závod Porsche v Zuffenhausenu.

Karoseria zahájila výkup vlastních akcií
Společnost KAROSERIA a.s. se sídlem v Brně, Heršpická 758/13, zapsaná v obchodním rejstříku Krajského soudu v Brně, odd. B, vl. 776, IČ: 463 47 453, oznámila, že zahajuje nákup vlastních akcií, který v souladu s ustanovením § 161a odst. 1, písm. a) obchodního zákoníku v platném znění schválila řádná valná hromada dne 3. 6. 2011. Cena nabývaných akcií (ISIN: CS0005032150) bude určena v souladu s jejich aktuální tržní cenou na trhu RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

TOMA koupila obchodní podíl v ČOV Senica
Společnost TOMA, a.s. dne 21.6.2012 odkoupila 100% podíl ve společnosti ČOV Senica, s.r.o. se sídlem Železničná 362/122, Senica, IČ 46196200, Slovenská republika, která je vlastníkem průmyslové čistírny odpadních vod v Senici, na kterou je napojen průmyslový areál Slovenský hodváb a několik nemovitostí mimo něj. Důvodem je rozšíření podnikatelské činnosti v oblasti podnikání s odpady a využití kvalifikovaných pracovníků společnosti TOMA, a.s. v této oblasti.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy