RM-SYSTÉM»Události»Erste pokračuje v získávání nových doporučení

Erste pokračuje v získávání nových doporučení

30.04.2012 09:45
V pondělí se trhům nedařilo zejména po zprávách o výrazně horších datech ohledně aktivity v německém průmyslu a celkových datech ohledně aktivity v Eurozóně. Erste Group pokračuje v získávání nových doporučení a KIT Digital v expanzi akvizicí australské společnosti Hyro Limited. Podle člena bankovní rady ČNB, Kamila Janáčka, by se mohlo o zvýšení sazeb ČNB jednat ve druhém pololetí a zejména pak ve čtvrtém kvartále, kdy budou lépe vidět trendy v oblasti inflačního očekávání. Janáček pro agenturu Bloomberg uvedl, že zůstává otázkou, do jaké míry nynější inflace, tažená jednorázovými faktory, ovlivní mzdová vyjednávání a zda to může zvednout inflační očekávání a poptávkové inflační tlaky. Páteční zpráva z aukce italských dluhopisů nepřinesla negativní reakci, byť se výnos po předchozích aukcích nepatrně zvýšil. Rovněž rychle vyprchal negativní sentiment plynoucí ze snížení španělského ratingu.

Změna doporučení pro Erste Group Bank
Banka UBS zvýšila doporučení pro Erste Group na „kupovat" z „neutrální". Cílovou cenu ponechala na 19,5 EUR; což je přibližně 487 Kč.

KIT Digital pokračuje v expanzi a vydávání nových akcií
KIT Digital potvrdil avizovanou akvizici australské společnosti Hyro Limited, která se mimo jiné zabývá poskytováním digitálního řešení či integrací systémů pro firmy. Společnost Hyro v roce 2011 vykázala tržby ve výši kolem 20 mil. USD a drží 2 mil. USD v hotovosti, což by se podle KIT Digital mělo okamžitě pozitivně projevit v bilanci společnosti. KIT Digital tak posílí svoji pozici v asijsko-pacifickém regionu a za účelem akvizice se chystá vydat dalších cca 2,1 milionů akcií.

Na žádost společnosti ORCO bylo pozastaveno obchodování
Na základě žádosti emitenta bylo na české burze RM-SYSTÉM pozastaveno obchodování s akciemi společnosti ORCO (ISIN: LU0122624777).

Změna doporučení pro NWR
NWR si vysloužilo vyšší doporučení od Deutsche Bank z předchozího „sell" na „hold". Cílovou cenu zvyšuje ze 115 Kč na 120 Kč.

Na valné hromadě Philip Morris ČR byla schválena navržená dividenda
Řádná valná hromada Philip Morris ČR v pátek schválila hrubou dividendu ve výši 920 Kč na akcii. Rozhodný den pro uplatnění práva na dividendu byl 20. duben. Celkem tabákový výrobce vyplatí 2,53 mld. Kč. Dividenda se sníží z předchozích 1260 Kč, kdy firma uvolnila také nerozdělený zisk z předchozích let.

Jan Kostrhoun


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy