RM-SYSTÉM»Události»AAA Auto Group N.V. oznámila své předběžné neaudit.konsolidované hosp. výsledky za rok 2011

AAA Auto Group N.V. oznámila své předběžné neaudit.konsolidované hosp. výsledky za rok 2011

03.04.2012 08:08
Praha / Budapešť 29. března 2012 – Podle předběžných konsolidovaných hospodářských výsledků dosáhla společnost AAA Auto Group N.V. v roce 2011 zatím svého nejvyššího čistého a provozního zisku, a to i ve srovnání s jejich úrovní před finanční krizí. Ve srovnání s rokem 2010, se čistý zisk skupiny zdvojnásobil na úroveň 10,3 milionu eur, zatímco provozní zisk společnost navýšila meziročně o 80 % na 21,9 milionu eur při celkovém obratu 276,7 milionu eur, jež oproti obratu dosaženém v roce 2010 vzrostl o 35 %.

„Rok 2011 byl pro AAA AUTO z pohledu dosaženého čistého zisku mimořádným rokem. Efekt opatření, která společnost zavedla v reakci na krizi, se plně projevil a skupina je nyní významnou měrou efektivnější a ziskovější. Ve srovnání s úrovní před krizí dosáhla loni společnost dvojnásobně vysokého provozního a stejně tak čistého zisku na polovičním objemu prodejů[1]," uvedl v reakci na zveřejněné hospodářské výsledky Anthony James Denny, generální ředitel skupiny AAA AUTO.

„V letošním roce očekáváme, že dosáhneme ještě vyššího čistého zisku. Nejistota v souvislosti s budoucím ekonomickým vývojem neměla doposud významný dopad na poptávku spotřebitelů po ojetých vozech a na prodeje skupiny, a reakce, které získáváme od našich zákazníků, jsou mnohem pozitivnější než před minulou krizí. Neočekáváme proto v tomto roce významnou recesi na trhu ojetých vozů, pouze stagnaci, následovanou opětovným mírným růstem příští rok. Růst prodejů si plánujeme zajistit prostřednictvím nových poboček. Naším cílem je tak dosáhnout za rok 2012 růstu čistého zisku skupiny nejméně o 20 % při obratu o nejméně 5 % vyšším ve srovnání s loňským rokem," doplnil Anthony Denny.

Skupina AAA AUTO obnovila minulý rok regionální expanzi. V září 2011 otevřela po čtyřech letech svou první novou pobočku v České republice; další dvě pobočky byly otevřeny v ČR a na Slovensku v únoru 2012[2]. Firemní plány zároveň počítají během příštích dvou let s otevřením dalších až šesti nových autocenter v České republice (z čehož tři by se měly otevřít v roce 2012 a další tři v roce 2013) a až tří nových autocenter na Slovensku (z nichž jedna v roce 2012 a dvě v roce 2013).

Rok 2011 se vyznačil dalším významným milníkem, když skupina AAA AUTO vstoupila na ruský trh a otevřela zde v září 2011 svou první pobočku blízko Moskvy. Vzhledem k potenciální velikosti ruského trhu má tato investice pro skupinu strategický význam. Společnost očekává, že první pobočka dosáhne bodu zvratu na úrovni čistého zisku v polovině letošního roku. Na základě prodejních a hospodářských výsledků první pobočky plánuje společnost otevření dalšího zastoupení v Rusku nejpravděpodobněji v roce 2013.

Společnost očekává, že nové pobočky jak v Rusku, tak v ČR a na Slovensku budou v letošním roce hlavním tahounem růstu prodejů celé skupiny. „Po poklesu v roce 2009 došlo k oživení prodejních objemů skupiny, bude ale trvat ještě pár let, než se vrátí na úroveň roku 2007. Prodeje na celém trhu ojetých automobilů jsou stále pod předkrizovou úrovní. To dává na druhou stranu naší společnosti do příštích let atraktivní potenciál růstu," zakončil Anthony Denny.

Předběžné neauditované konsolidované hospodářské výsledky za rok 2011


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.