RM-SYSTÉM»Události»Nokii sázka na WP7 nevychází. Prodeje jsou o dost nižší, tvrdí analytici

Nokii sázka na WP7 nevychází. Prodeje jsou o dost nižší, tvrdí analytici

02.12.2011 12:09
Spojení Nokia a Microsoft se zatím příliš neosvědčuje. Zatímco finský výrobce vsadil na tuto spolupráci vše, optimistická očekávání začínají brát za své. Že jsou prodeje nových Nokií se systémem Windows Phone 7 hluboko pod očekáváním zaznívá z řady analytických firem. Ty navíc netradiční spolupráci zářnou budoucnost nevěští.

Měl to být tah, který zachrání skomírající Nokii a vytáhne do popředí nepříliš úspěšný operační systém Microsoftu jménem Windows Phone 7. Jenže jak se ukazuje, spojením dvou neúspěšných produktů nevznikne jeden úspěšný. Prodeje nových nokií s WP7 podle analytických společností nedosahují očekávání.

"Máme důvod věřit, že dodávky nových nokií s Windows Phone 7 byly nižší, než se původně očekávalo. Zatímco původní odhady mluvily o dvou milionech kusů na šesti cílových trzích, nyní se mluví sotva o milionu prodaných telefonů," uvedl analytik James Faucett s tím, že první čtvrtletí bude pro obě firmy zklamáním. Upozorňuje, že v tuto chvíli je ještě brzy mluvit o selhání, avšak jeho slova naznačují, že boj Nokie a Microsoftu s konkurencí bude těžší, než si obě společnosti myslely. Světlou budoucnost netradiční spolupráci finského výrobce a amerického softwarového gigantu navíc nevěští ani on, ani jeho kolegové.

Svůj podíl může mít i arogance firem

Na liknavém přijetí nových produktů může mít podle serveru DailyTech.com lví podíl arogance firem, které se snaží zákazníky přesvědčit o svém neohroženém úspěchu. Právě chvástání předních manažerů obou společností může podle komentátorů působit na lidi úsměvně a stát za vlažným přijetím novinek.

Jak ale uvedl v rozhovoru pro magazín VentureBeat.com Chris Weber, který má za úkol společné produkty etablovat na severoamerickém trhu, budoucnost je otevřená. Nechme se tedy překvapit, jak tahle spolupráce nakonec dopadne. Obě firmy s nadějí vyhlížejí rok 2012, který má být údajně zlomový.

Zdroj: iDnes.cz - Technika


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.

Další zprávy